RTU Inženierzinātņu vidusskolā vairāk mudinās pētnieciskajam darbam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunizveidotajā Inženierzinātņu vidusskolā tuvojas pirmā mācību gada noslēgums. Skolēni un skolotāji atzīst, ka pirmais pusgads nav bijis vienkāršs slodzes ziņā, taču pirmo olimpiāžu rezultāti liecina, ka jaunieši priekšmetus apgūst sekmīgi. Tāpat sākusies uzņemšana nākamajam gadam, kur arī interese no skolēniem bijusi liela un konkurence solās būt sīva. Savukārt skolas vadība jau secinājusi, ka jāuzlabo darbs zinātniski pētnieciskās darbības jomā.

Inženierzinātņu vidusskolas skolēniem teju apritējis pirmais mācību gads jaunās eksakto zinātņu skolā, un jaunieši atzīst, ka ar slodzi ir apraduši un mācībās jau daudz apguvuši. Roberts ir no Smiltenes, un viņam īpaši padodas matemātika. Pagaidām jaunietis nezina, kādu karjeru izvēlēsies, taču inženierzinātnes viņu nav nobiedējušas:

''Šeit ir tā, kā es gaidīju. Jā, sākumā bija ļoti grūti, jo bija daudz mājasdarbu, bet skolotāji nāca pretī un samazināja to skaitu. Tagad es varu slodzi izturēt. Var just, ka šeit māca kaut kā savādāk.''

Rīdzinieks Vladislavs savukārt iepriekš mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā klavieru klasē. Taču jau sen sapratis, ka viņu īpaši aizrauj ķīmija. Zēns ir talantīgs, jo nupat valsts ķīmijas olimpiādē ieguvis 1. vietu, turklāt piedalījās arī Baltijas ķīmijas olimpiādē. Vladislavs jau pārliecinoši atzina, ka viņš nākotnē būs ķīmiķis:

''Šajā pusgadā jau viss ir ļoti forši un interesanti. Šeit iemāca ļoti spēcīgus priekšmetu pamatus.''

Arī matemātikas skolotāja Inguna Granta apstiprina, ka šeit atlasīti spējīgi jaunie eksaktie prāti. Skolas audzēkņi piedalās visās eksakto priekšmetu olimpiādēs, un fizikas, ķīmijas un matemātikas Rīgas novada olimpiādēs 50% skolas jauniešu saņēmuši godalgotas vietas. Savukārt valsts olimpiādēs dažādās jomās saņemti pieci diplomi.

''Ar šiem bērniem ļoti labi var strādāt pētnieciskajās metodēs. Viņiem iedod problēmu, un viņi to ļoti labi risina un pēta visas mācību stundas garumā ar azartu. Pirmais pusgads nav bijis vienkāršs, jo katrs no šiem audzēkņiem savā skolā bijis labākais, un tagad šeit visi tādi ir, ar to viņiem personīgi nācās aprast,'' stāsta Granta.

Skolas direktora vietniece Gunita Romanovska, atskatoties uz pirmo mācību gadu jaunajā Inženierzinātņu vidusskolā, secina, ka pamatīgāks darbs jāiegulda zinātniski pētnieciskajā jomā, un plānots, ka no nākamā gada viena diena mēnesī būs veltīta tieši šim mērķim. Tāpat lielākā daļa jauniešu jau arī pieteikušies praksei vasarā dažādos vietējos un starptautiskos uzņēmumos Latvijā.

''Vispār valstī ir tāda problēma, ka netiek pieliktas pietiekamas pūles tieši talantīgo jauniešu izglītošanā. Ir ierasts, ka pamatā strādā ar vidusmēra skolēniem, bet talantīgais jaunietis atrisina uzdevumus un pārējā stundas daļā atpūšas savā nodabā. Savukārt šeit visi bērni ir talantīgi priekšmetos un līdz ar to visas 40 minūtes ir jāstrādā, slodze ir krietni lielāka,'' konstatē  Romanovska

Neviens no 24 pērn RTU Inženierzinātņu vidusskolā uzņemtajiem skolēniem nav šogad izkritis, un visi turpinās mācības. Patlaban skolā norit uzņemšana nākamajam mācību gadam, un interese bijusi liela. Kopumā uz iestājpārbaudījumu šobrīd pieteikušies vairāk nekā 150 jauniešu, reģistrācija gan vēl noritēs līdz nedēļas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti