Rosina paredzēt atbildību par apzinātu auto odometra rādītāju sagrozīšanu

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāts Kārlis Seržants izstrādājis priekšlikumus grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai varētu saukt pie atbildības privātpersonas un juridiskās personas par apzinātu automašīnu odometru jeb nobraukuma rādītāju sagrozīšanu, informēja ZZS.

Automašīnas nobraukuma krāpnieciska grozīšana, to samazinot, nepamatoti paaugstina automašīnas pārdošanas vērtību un rada maldīgu iespaidu par tās patieso tehnisko stāvokli, norāda  Seržants. Tas savukārt rada paaugstinātu ekspluatācijas bīstamību, tāpat odometra rādītāju grozīšanu izmanto automašīnu līzinga noteikumu apiešanai un izdevīgāku apdrošināšanas nosacījumu saņemšanai.

Seržanta sagatavotie priekšlikumi grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredz, ka par transportlīdzekļa odometra rādījumu izmainīšanu, palielinot vai samazinot odometra uzskaitīto transportlīdzekļa nobraukumu, fiziskām personām varēs piemērot naudas sodu līdz 100 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1 000 eiro.

Savukārt par transportlīdzekļa odometra rādījumu izmainīšanas pakalpojumu piedāvāšanu vai reklamēšanu fiziskām personām ierosināts noteikt sodu līdz 200 eiro, bet juridiskām personām – līdz 2 000 eiro.

Priekšlikumi grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā pirmdien iesniegti izvērtēšanai sadarbības padomes sēdē.

Ceļu satiksmes drošības direkcija automašīnu nobraukuma kontroli jau tagad veic tās reģistrācijas brīdī un tehniskās apskates laikā. Informācija ir pieejama Ceļu satiksmes drošības direkcijas mājaslapā. Krāpniecības gadījumā autoīpašnieks varēs vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā ar prasību atzīt automašīnas pirkšanas pārdošanas darījumu par spēkā neesošu savukārt vēršoties tiesībsargājošajās institūcijās, tiks panākta soda naudas piemērošana.

Uzmanību odometru rādītāju sagrozīšanai oktobrī pievērsa LTV raidījums „Aizliegtais paņēmiens”, eksperimentā pārliecinoties - lai padarītu lietotu automašīnu pievilcīgāku pircējam un tās nobraukto kilometru skaits būtu ievērojami mazāks nekā patiesais, pietiek vien ar 30 eiro un desmit minūtēm.

Ne policija, ne Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) šobrīd šai problēmai nav pievērsuši uzmanību, tajā pašā laikā Eiropas parlaments šī gada martā pieņēma jaunu direktīvu, kas uzliek par pienākumu dalībvalstīm turpmāk savās likumdošanās ieviest konkrētas soda normas par odometra grozījumiem, uzskatot, ka tā ir pircēju krāpšana, kas rada zaudējumus, toreiz ziņoja raidījums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt