Dienas ziņas

Kosmētiķe Inga atgriežas medicīnā

Dienas ziņas

Sezona beigusies – sēnes vēl atrodamas

Rosina diskusiju par tiesnešu un deputātu vakcināciju

Rosina diskusiju par tiesnešu un deputātu pienākumu vakcinēties pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz šim pret Covid-19 vakcinējušies ap 85% tiesnešu, taču nepotētos soģus atstādināt no darba nevarēs – tā vēstulē Saeimas priekšsēdētājai norādījis Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs. Tuvākajās dienās arī Saeimai būs jāvērtē, vai prasība vakcinēties visiem publiskajā sektorā strādājošajiem attiecināma arī uz deputātiem.

Valdības iepriekš izdotais rīkojums par obligātu publiskā sektora darbinieku  vakcinēšanos pret Covid-19 varētu liegt tiesnešiem, kuri nav vakcinējušies, pildīt pienākumus un varētu radīt priekšnoteikumus viņu atcelšanai.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs norāda uz vairākiem starptautiskajiem dokumentiem, kuri liedz izpildvarai apturēt tiesu darbu un nodrošina tiesnešu neatceļamību, neatkarīgi no vakcinēšanās vai nevakcinēšanās pret kādu slimību.

"Tiesu vara nav izpildvaras filiāle un viņiem nav tiesību. Izpildvara nevar pateikt – mēs tiesnešiem liedzam darīt to, ko viņiem nosaka Satversme," norādīja Strupišs.

Tuvākajās dienās būs zināms arī tiesību zinātņu ekspertu viedoklis par to, vai Saeimas deputātiem var uzlikt par pienākumu vakcinēties. Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs ("Saskaņa") uzsvēra, ka visai sabiedrībai vajadzētu ievērot solidaritāti.

Viņš teica: "Ja mums nav obligāti tiesnešiem, deputātiem un prokuroriem jāvakcinējas, man būs grūti atbalstīt, lai  visiem valsts pārvaldē jāvakcinējas.  Solidāriem jābūt visiem, no deputāta līdz parastam darbiniekam."

Strupišs norādīja, ka būtu bijis labi vēl pirms valdības lēmuma Tieslietu padomē izvērtēt prasību par vakcinēšanos. Viņš arī prognozēja, ka agrāk vai vēlāk par valdības izdoto rīkojumu lietas nonāks tiesā.

Ko darīt ar tiesnešiem, kuri nebūs vakcinējušies pēc 15. novembra, pagaidām skaidrības neesot.

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) jau aicinājis Tieslietu padomi apspriest Strupiša vēstuli Saeimai, jo "Strupišs, izsakot pretenzijas Tieslietu padomes vārdā par Ministra kabineta rīkojumu saturu, ir radījis kaitējumu tiesu varas reputācijai, veidojot maldīgu priekšstatu par tiesu varas sociālo līdzatbildību un gatavību iesaistīties valsts kopējo mērķu sasniegšanā Covid-19 infekcijas nekontrolētas izplatības apstākļos."

KONTEKSTS:

Rudenī, pieaugot Covid-19 saslimstībai un slimnīcu noslodzei, valdība lēma par jauniem noteikumiem, nosakot par pienākumu vakcinēties vairāku profesiju pārstāvjiem, kā arī visiem valsts pārvaldē strādājošajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti