Rosina apsūdzēt policistu un divas privātpersonas par 30 000 eiro izkrāpšanu no ES fondu projekta

Iekšējās drošības birojs (IDB) Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu un divām privātpersonām par finanšu līdzekļu izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) fondu projekta vairāk nekā 30 000 eiro apmērā, informēja IDB.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidrojis, ka Valsts policijas amatpersona un abas privātpersonas ieņēma valdes priekšsēdētāju amatus dažādās biedrībās, ar kurām bija noslēgti līgumi par bezdarbnieku ar invaliditāti iesaistīšanu aktīvajā nodarbinātības pasākumā "Pasākums noteiktām personu grupām". 

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika gūti pierādījumi tam, ka personas biedrībās tika nodarbinātas fiktīvi, turklāt Valsts policijas amatpersona, izmantojot nodarbināto bezdarbnieku ar invaliditāti piederību sociāli neaizsargātai grupai, pēc to noformēšanas biedrībā izvirzīja prettiesisku uzstādījumu – nodarbinātajiem nodot daļu darba samaksas minētajai Valsts policijas amatpersonai. 

Par minētajām pretlikumīgajām darbībām pret Valsts policijas amatpersonu un vienu no privātpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par krāpšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, savukārt pret otru no privātpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. 

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. 

IDB 2022. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 45 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 129  kriminālprocesos. Šā gada 11 mēnešos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti 40 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 63 personām, tai skaitā 53 Iekšlietu ministrijas padotības un citu iestāžu amatpersonām, par 58 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti