Rosina apsūdzēt divus policistus saistībā ar nepamatoti pielietotu spēku pret nepilngadīgajiem

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas (VP) amatpersonām – pret vienu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistītas ar nepamatotu spēka pielietošanu pret nepilngadīgām personām, savukārt pret otru – par tās bezdarbību konkrētajā situācijā, informēja IDB.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā IDB guva pierādījumus tam, ka minētās VP amatpersonas saņēma izsaukumu saistībā ar iespējami notikušu noziedzīgu nodarījumu un, ierodoties notikuma vietā, viena no VP amatpersonām nepamatoti pielietoja fizisku spēku un speclīdzekļus pret divām nepilngadīgām personām, kuras nebija iesaistītas noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. Saistībā ar notikušo minētā VP amatpersona ir atvaļināta no dienesta. Vienlaikus tika noskaidrots, ka otra VP amatpersona, redzot kolēģa pretlikumīgās darbības, tās nepārtrauca, kā arī neziņoja par tām likumā noteiktajā kārtībā, tādējādi apdraudot nepilngadīgo personu ar likumu aizsargātas intereses.

Par minētajām pretlikumīgajām darbībām pret bijušo VP amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tās saistītas ar vardarbības pielietošanu – izdarīšanu, savukārt pret otru VP amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par valsts amatpersonas bezdarbību.

Kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai IDB oktobra beigās nosūtījis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2022. gada 1. novembrī apritēja septiņi gadi kopš IDB dibināšanas, un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki – kompetences ietvaros aizvadītajā septiņgadē veikta pirmstiesas izmeklēšana vairāk nekā 750 kriminālprocesos un prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti vairāk nekā 310 kriminālprocesi. 

IDB jau kopš tā pirmsākumiem ir aicinājis sabiedrību ziņot un aktīvi līdzdarboties noziedzīgo nodarījumu novēršanā un atklāšanā, tādējādi kopš IDB dibināšanas kopumā ir izskatīti un izanalizēti vairāk nekā 7770 fizisku un juridisku personu iesniegumi, kā arī veikts plašs preventīvais darbs sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti