Sadaļas Sadaļas

Robežsargi aiztur 22 nelegālos imigrantus no Vjetnamas un četrus viņu pārvadātājus

Sestdien, 1.augustā, Viļakas pārvaldē robežsargi par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizturēja kārtējos 22 Vjetnamas pilsoņus un četrus viņu pārvadātājus - divus Latvijas un divus Krievijas pilsoņus.

Robežsardzē informēja, ka sestdien plkst. 3 saistībā ar nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas pazīmēm Bērziņu robežapsardzības nodaļā tika sākta ārkārtas situācija, kas paredzēta masveida nelegālo imigrantu pieplūduma gadījumos, un ieviests signāls "Nelegālis". Meklēšanā un pēdu dzīšanā tika iesaistīti papildspēki no kaimiņu nodaļām, pieci dienesta suņi un robežsardzes aviācija.

Vērienīgas operācijas laikā kopumā tika aizturēti 22 Vjetnamas pilsoņi un četri viņu pārvadātāji - divi Latvijas un divi Krievijas pilsoņi.

"Situācija paliek arvien kritiskāka un kritiskāka. Valsts robežsardze ir spiesta aizturēšanā un vajāšanā iesaistīt ne tikai tuvāko nodaļu robežsargus, bet arī pat no Rīgas pārvaldes tiek sūtīti papildspēki: aviācija, suņi. Pagaidām mēs ar situāciju veiksmīgi tiekam galā," saka Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēņija Pozņaka.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu personu grupā sākts kriminālprocess un tiek veiktas tālākās procesuālās darbības.

Iepriekš liela grupa - pirms desmit dienām

Iepriekš tik liela nelegālo imigrantu grupa tika aizturēta 22.jūlijā, kad Viļakas, Daugavpils un Ludzas pārvaldēs vienas diennakts laikā tika aizturēti 23 nelegālie imigranti (16 vjetnamieši un 7 afgāņi) un septiņi to pārvadātāji.

Kopumā šogad jau aizturēti 239 nelegālie imigranti, no kuriem 165 ir no Vjetnamas, 20 - Afganistānas, 13 - Krievijas, 6 - Irākas, 5 - Sīrijas. Aizturēti 52 viņu pārvadātāji: no tiem 22 Latvijas, 22 Krievijas, trīs Igaunijas, viens Kirgizstānas, trīs Polijas un viens Tadžikistānas pilsoņi.

Salīdzinājumam visā 2014.gadā tika aizturēti 200 nelegālie imigranti un 19 pārvadātāji.

Apelē pie reliģiskās un politiskās pārliecības

Administratīvā rajona tiesa jūlija beigās noraidījusi četru Vjetnamas pilsoņu sūdzības par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) lēmumiem, ar kuriem atteikts piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu. Vjetnamieši savos pieteikumos apelējuši pie tā, ka dzimtenē tikuši vajāti reliģiskās un politiskās pārliecības dēļ. Tiesas spriedumi nav pārsūdzami, ziņo LETA.

Viens no vejtnamiešiem paskaidrojumos nav noliedzis, ka izceļojis no dzimtenes, lai strādātu Krievijā par šuvēju. Tomēr Latvijā viņš lūdzis patvērumu tāpēc, ka Vjetnamā viņš tiek apspiests reliģiskās piederības dēļ, kā arī Vjetnamā netiek ievērotas cilvēktiesības. Patvēruma meklētājs ir kristietis. Tiesa atsaucas uz kādu ASV ziņojumu par reliģisko situāciju Vjetnamā, kurā secināts, ka ir bijuši gadījumi, kad policija vardarbīgi pārtrauc dievkalpojumus. Tajā pašā laikā tiesa secinājusi, ka patiesais izceļošanas mērķis no Vjetnamas ir ekonomiska rakstura.

Cits patvēruma meklētājs norādījis, ka vēlējies iestāties Vjetnamas Reformu partijā un viņa ģimenei ir draudi politisko aktivitāšu dēļ. Pieteicējs norādījis, ka Vjetnamā ticis vajāts, jo vēlējies pievienoties minētajai partijai, kā arī viņam tikusi liegta ticības brīvība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt