Panorāma

Lēmuma par Vidiņa izslēgšanu nav

Panorāma

Bargs sods ģimenes ārstiem

Robežsardze pastiprina cīņu ar nelegālajiem imigrantiem

Robežsardze šogad lielāku uzmanību pievērsīs imigrācijas kontrolei

Stiprināt valsts robežas, aizturēt nelegālos imigrantus un cīnīties ar kontrabandistu aktīvu pretdarbību – tā ir tikai daļa no robežsardzei veicamajiem uzdevumiem.

Pirmdien Valsts robežsardzes gada pārskata sanāksmē to atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība"), uzsverot, ka pašlaik svarīgākais uzdevums ir uzlabot robežjoslu, kas ir bēdīgā stāvoklī.

Gan kontrabandistu, gan nelegālo imigrantu ar katru gadu kļūst aizvien vairāk, un viņu metodes  aizvien viltīgākas. Pērn nelegāli robežu šķērsojuši 139 cilvēki, tajā skaitā 98 vjetnamieši - ar mērķi tālāk doties uz citām Eiropas valstīm. Pie tam uzsākta cilvēku pārvietošana slēpņos.

„Transportlīdzekļos dubultas grīdas, kur tiek slēpti cilvēki, pretdarbība robežsargiem, mēģinājumi neitralizēt dienesta suņus – šodien mēs saskaramies ar organizēti pārdomātu darbību. Izteikti tas attiecas uz Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu,” saka Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Valsts robežsardze pērn saņēma 78 jaunas automašīnas. Pēdējā laikā saņemtas satraucošas ziņas par to apzinātu bojāšanu. „Esam konstatējuši, ka ir izgatavoti īpaši līdzekļi, lai bojātu transportlīdzekļus. Piemēram “eži”, kurus liek uz ceļa. Mums ir jābūt gataviem arī uz turpmāko,” norāda Garbars.

„Gribu norādīt, ka darbs kļūst efektīvāks un šajā ziņā ir sadarbība ar Valsts policiju, ir aizturētās personas," saka Kozlovskis.

Patlaban robežsargu bruņojumā ir “Kalašņikova” automāti un “Makarova” pistoles. Robežsargu apbruņošana ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem izmaksātu vairākus miljonus eiro. Iekšlietu ministrs atzīst, ka  primārais uzdevums ir sakārtot robežjoslu, kas patlaban ir bēdīgā stāvoklī.

„Mēs robežas ierīkošanu esam uzsākuši kopā ar stratēģisko partneri ASV. ASV apliecināja, ka palīdzēs, lai mums nebūtu “zaļo cilvēciņu”, kas spētu nemanāmi pāriet pāri robežai,” norāda ministrs.

Pirmdien Valsts robežsardzes apbalvojumus saņēma godprātīgākie sava aroda veicēji – gan par ikdienas darbu, gan dalību starptautiskās operācijās un misijās.

Pagājušais gads Valsts robežsardzei bijis stabils, lai gan piedzīvoti jauni izaicinājumi saistībā ar strauju nelegālo imigrantu skaita pieaugumu. To atzīst ministrs Kozlovskis. „Šobrīd mums ir divas lietas, jēdzieni – robežu demarkācija un robežu ierīkošana. Ja mēs runājam par robežu demarkāciju, tad, salīdzinoši ar visām kaimiņu valstīm, mēs esam krietni priekšā, jo tām vēl ir problēmas ar līgumu ratifikācijām. Mums šis process jau ir beidzies,” saka Kozlovskis.

„Faktiski mēs esam uzstādījuši jau visus robežstabus. Paliek pāris lietas, kas jāsakārto – jāveic uzmērījums, jāienes šīs robežzīmes kartē, un robežjoslas ierīkošana. Pašlaik jau norisinās process, šogad ir izdalīti nedaudz virs 500 000 eiro, lai varētu šis process sākties. Zināmā mērā tas ir saistīts ar šo demarkācijas pabeigšanu, kur vēl ir nekustamo īpašumu jautājumi jāsakārto, bet faktiski ASV puse sevi ir apliecinājusi ar savu atbalstu šim procesam un zināmā mērā, protams, ka tā ir prioritāte,” uzsvēra Kozlovskis.

Ziņots, ka arī Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars iepriekš uzsvēris, ka pagājušais gads iezīmējies ar krasu imigrantu skaita pieaugumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti