Panorāma

Sākt slēgt bankomātus

Panorāma

Gadu mijā Latvija pievienosies eirozonai

Jaungadu Rīgas latviešu biedrībā ievadīs Putins

RLB vadība noraida pārmetumus Putina uzrunas pārraidīšanā

Sociālajos tīklos pamatīgu viļņošanos izraisījusi ziņa, ka otrdien, Vecgada vakarā, Rīgas Latviešu biedrības namā notiekošajās svinībās tiks translēta Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzruna. Tikmēr pati biedrība norāda uz pretrunām starp satraukuma cēlāju vārdiem un darbiem.

Rīgā nevienu nepārsteidz tas, ka pirmās Jaungada raķetes gaisā šaujas vienpadsmitos vakarā, kad Maskavā pulkstenis sit pusnakts stundu. Tomēr daudzos neizpratni raisījis fakts, ka šāda divkārša Jaungada sagaidīšana šogad notiks arī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Ēkā, kuru uzskata par vienu no latviskās identitātes simboliem, Vecgada vakarā  iecerēta maskarāde "Venēcijas karnevāls". Pasākumu vadīs Roberto Meloni, bet tā viesiem tiks piedāvātas dažādas izklaides, ēdieni un šampanietis. Tomēr daudzu sabiedrībā pazīstamu sociālo tīklu lietotāju neizpratni raisījis fakts, ka pusnaktī pēc Maskavas laika pasākuma viesi klausīsies Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzrunu.

Pasākuma rīkotāji no producentu kompānijas „Impresa" gan tajā neko sliktu nesaskata. „Lieta tāda, ka mēs cienām visu valstu kultūras un tradīcijas, un tā kā ļoti daudz viesu būs tūristi no Krievijas, protams, nevaram neieslēgt un nepaskatīties televīzijā, kādus vēlējumus dos prezidents. Man šķiet tas interesē visus, ne tikai viesus no Krievijas. Bet pusnaktī pēc Latvijas laika, mēs visi skatīsimies Latvijas prezidenta uzrunu," saka aģentūras „Impresa" vadītāja Valentīna Makarova.

Šāds pasākums tiekot rīkots jau otro gadu un šoreiz tajā piedalīšoties aptuveni 300 viesu. Ņemot vērā, ka temats ir Venēcijas masku balle, aicināts arī Itālijas vēstnieks. Arī Rīgas latviešu biedrībā, kam pieder vēsturiskā ēka, uzskata, ka ažiotāža ir nepamatota.

Vissāpīgāk ir tas, ka tie cilvēki, kas žulti izlej ārā, viņi nav ziedojuši biedrībai nevienu santīmu. Ja viņi [Rīgas Latviešu biedrības namu] mīļi sauc par „Māmuļu", tad kāpēc viņi nenāk palīgā, zinot, kādā bedrē mūs ir ievilkuši?" retoriski vaicā biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Smagars.

Viņš uzsver, ka Rīgas Latviešu biedrībai ne valsts, ne Rīgas pašvaldība finansējumu nedod, tādēļ, lai uzturētu sev piederošo ēku, nākas nodarboties ar komercpraksi – platību iznomāšanu. Tādēļ biedrība esot tikai priecīga par "Impresa" rīkoto pasākumu, jo no citiem uzņēmumiem līdzīga interese neesot bijusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti