Rinkēvičs par vizīti Maskavā: Viedokļi atšķiras, bet dialogu uzturam

Latvija attiecībās ar Krieviju cenšas uzturēt regulāru dialogu, lai gan viedokļi abām valstīm atšķiras. Tā Latvijas Radio sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

„No Latvijas viedokļa raugoties, pozitīvi ir tas, ka tomēr cenšamies uzturēt regulāru dialogu. Viedokļi atšķiras, bet vismaz ir arī kaut kādi jautājumi, kas risinās," sacīja Rinkēvičs.

Abu valstu ministri apsprieda tādus jautājumus kā savstarpējā informācijas apmaiņa par militārajām mācībām, autokravu pārvadājumi un gaidāmā Austrumu partnerības konference Viļņā.

Ar kaimiņvalsts kolēģi Rinkēvičs apspriedis arī atšķirīgo pozīciju vēstures jautājumos. „No Latvijas puses izrunājām jautājumu loku, kas skar mūsu represēto lietas arhīvos, to pieejamību. Arī jautājumu loku, kas skar sadarbību latviešu apbedījumu lietu reģistrāciju Krievijā, saistību izpildi par šo apbedījumu vietu pienācīgu uzturēšanu," stāstīja ārlietu ministrs.

Savukārt Krievijā medijiem pirmie jautājumi mūsu ministram bija saistībā ar Uzvaras pieminekli. „Man te ir jāskaidro, ka, pirmkārt, pieminekli neviens negrasās nojaukt, jo tas ir pretrunā ar Krievijas-Latvijas attiecīgo līgumu. Gan arī tas radītu spriedzi sabiedrībā. Tas vienkārši nav pareizi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti