Panorāma

Sociālie partneri iebilst pret I. Šuplinskas reformu

Panorāma

Panorāma

Rīdzinieku nauda tērēta restorāniem un ceļojumiem

Rīgas Tūrisma biroja darbinieki pašvaldības naudu tērējuši restorāniem un ceļojumiem

Par rīdzinieku nodokļu naudu Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) darbiniekiem apmaksāti privāti ceļojumi un rēķini restorānos, iegādāta parfimērija un alkohols. Birojā skaidrot revidentu pārmetumus par pašvaldības piešķirto līdzekļu tērēšanu privātām vajadzībām vairās.

Pirmdien aizturētā RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča ("Gods kalpot Rīgai") pagājušo nakti pavadīja Valsts policijas izolatorā, kas dēvēts arī par septītajām debesīm. Likums ļauj personu aizturēt uz 48 stundām, un šajā gadījumā tas būtu līdz trešdienas aptuveni plkst.13.

Lai paturētu Jermoloviču apcietinājumā ilgāk, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) būs jālūdz tiesa lemt par drošības līdzekli. Otrdienas laikā šāds lūgums attiecīgajā tiesā nav pieteikts.

Jau vēstīts, ka, Valsts kontroles ieskatā, Jermolovičas vadītais RTAB nelietderīgi tērējis tam trīs gadu laikā piešķirtos 17 miljonus eiro. Toskait, kā vēsta revīzijas ziņojums, nepamatoti rīdzinieku naudu tērējuši paši darbinieki – kopumā vismaz 25 tūkstošus eiro.

Valsts kontrolē norāda, ka nodibinājumam piešķirtā nauda tērēta privātiem ceļojumiem, restorāniem, alkoholam, parfimērijai, ziediem un citām lietām.

Atbilstoši revīzijā vēstītajam, pēc Valsts kontroles atklājumiem uzņēmuma valde septiņiem no desmit darbiniekiem, par kuru tēriņu pamatotību šaubījās Valsts kontrole, uzdeva iztērēto atmaksāt, kopumā atprasot 5500 eiro. Tiesa, pašam lielākajam tērētājam no vairāk nekā 19 tūkstošiem eiro atprasīti vien 600 eiroi, lai arī Valsts kontrole nav atradusi dokumentus, kas pamatotu arī atlikušo 18 500 tērēšanu, piemēram, par dzintara krellēm.

Iepriekš izplatītā paziņojumā RTAB pauda, ka visi komandējumi un tēriņi ir mērķtiecīgi pamatoti, bet plašāku skaidrojumu par Valsts kontroles pārmetumiem iegūt neizdevās.
 
"Grūti pateikt, ar ko jūs varētu par to runāt, jo man nav īsti, ko jums piedāvāt šodien intervijai. Vienīgais  [RTAB valdes loceklis Maksims] Tolstoja kungs. Es ar viņu no rīta runāju pa telefonu, bet neuzprasīju, kad viņš būs Rīgā. Atsūtiet droši vien jautājumu, un tad mēs paskatīsimies, kurš tur to varētu nokomentēt," Latvijas Televīzijai atbildēja RTAB.

Uz turpmākajiem zvaniem un ziņām birojā vairs neatbildēja.

Valdes loceklis Maksims Tolstojs pirmdien kratīšanas laikā atradās komandējumā Krievijā, bet viņa kolēģis Guntars Grīnvalds valdē nonāca tikai pirms trim mēnešiem, un, pēc paša teiktā, ar Valsts kontroles pārmetumiem nekādi nav saistīts.

KNAB plašāk informēt par lietas attīstību sola trešdien.  

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Kriminālprocess sākts pirms vairāk nekā mēneša, proti, 5. aprīlī, iIgstoša un apjomīga darba rezultātā analizējot iegūto informāciju.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā pirmdien, 13. maijā, paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas.

6 komentāri
Zane Līvmane
Veda potenciālos tūristus uz restorānu?! Tikai politiskā izrēķināšanās? :D
Anonīms lietotājs 22483
Nē, man un man ģimenei ar RD nav nekāda sakara. Vien norādu, ka šī valsts naudas tērēšana saviem ceļojumiem, restorāniem, puķēm, smaržām, krūšturiem... tā mentalitāte nāk no 90.tajiem, kad mums piemēru tam braši rādīja VVF. Kura arī, atcerēsimies, aiz sevis atstāja Valsts Prezidenta kanceleju ar parādiem. Lēnām, bet šī mentalitāte mainās. Vējonis nevar atļauties un neatļaujas ne piekto daļu no tā, ko atļāvās VVF. Valsts vizītēs viņš dodas ar parastu reisa lidmašīnu un nelielā delegācija lido ekonomklasē, kamēr VVF pērk biļetes ekonmklasē un viņu apgreido biznesa. Kad bija prezidente, lidinājās ar pilnu čārtterlidmašīnu, ņēma līdzi dēlu, vedeklu un veselu baru apšaubāmas reputācijas personu, lai tie it kā veidotu biznesa sakarus.
Anonīms lietotājs 17890
VVF tēriņus saukt par uzdzīvi un salīdzināt ar RTAB naudas sūknēšanas shēmu var tikai stulbs un melīgs trollis. :)))
Anonīms lietotājs 22483
Jācer, ka tas ir signāls, ka ar publiskajiem līdzekļiem jārīkojas saimnieciski. Līdz šim tā nebija. Lai atceramies VVF uzdzīvi, kas par valsts līdzekļiem pirka sev lupatas, pasūtīja dārgus ēdienus privātām ēdienreizēm, viesnīcas izvēlējās pašas, pašas dārgākās, kadas attiecīgajās pilsētās vispār eksistē, par kancelejas līdzekļiem pirka aviobiļetes arī saviem bērniem, kurus mūždien iekļāva delegācijās. Lidoja ar privātām līdmašīnām. Tagad nekas tāds vairs nav iedomājams, bet VVF laikā gan viņas kancelejā, gan visādos šādos kantoros kā šis nodibinājums tā bija norma. Tāda Jermoloviča varbūt arī nesaprot, kāpēc pēkšņi nevar to, kas VVF laikā bija normāla prakse.
Anonīms lietotājs 22614
Vai tava ģimene arī barojas no šīm shēmām? Saskumi, ka veldzējošā strūkla apsīks?
Fju Timtovskis
Ko ar šiem iesāks? Jāpaugstina amatā. Varbūt, kādu par ministru iecelt?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti