Panorāma

Sociālie partneri iebilst pret I. Šuplinskas reformu

Panorāma

Panorāma

Rīdzinieku nauda tērēta restorāniem un ceļojumiem

Rīgas Tūrisma biroja darbinieki pašvaldības naudu tērējuši restorāniem un ceļojumiem

Par rīdzinieku nodokļu naudu Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) darbiniekiem apmaksāti privāti ceļojumi un rēķini restorānos, iegādāta parfimērija un alkohols. Birojā skaidrot revidentu pārmetumus par pašvaldības piešķirto līdzekļu tērēšanu privātām vajadzībām vairās.

Pirmdien aizturētā RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča ("Gods kalpot Rīgai") pagājušo nakti pavadīja Valsts policijas izolatorā, kas dēvēts arī par septītajām debesīm. Likums ļauj personu aizturēt uz 48 stundām, un šajā gadījumā tas būtu līdz trešdienas aptuveni plkst.13.

Lai paturētu Jermoloviču apcietinājumā ilgāk, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) būs jālūdz tiesa lemt par drošības līdzekli. Otrdienas laikā šāds lūgums attiecīgajā tiesā nav pieteikts.

Jau vēstīts, ka, Valsts kontroles ieskatā, Jermolovičas vadītais RTAB nelietderīgi tērējis tam trīs gadu laikā piešķirtos 17 miljonus eiro. Toskait, kā vēsta revīzijas ziņojums, nepamatoti rīdzinieku naudu tērējuši paši darbinieki – kopumā vismaz 25 tūkstošus eiro.

Valsts kontrolē norāda, ka nodibinājumam piešķirtā nauda tērēta privātiem ceļojumiem, restorāniem, alkoholam, parfimērijai, ziediem un citām lietām.

Atbilstoši revīzijā vēstītajam, pēc Valsts kontroles atklājumiem uzņēmuma valde septiņiem no desmit darbiniekiem, par kuru tēriņu pamatotību šaubījās Valsts kontrole, uzdeva iztērēto atmaksāt, kopumā atprasot 5500 eiro. Tiesa, pašam lielākajam tērētājam no vairāk nekā 19 tūkstošiem eiro atprasīti vien 600 eiroi, lai arī Valsts kontrole nav atradusi dokumentus, kas pamatotu arī atlikušo 18 500 tērēšanu, piemēram, par dzintara krellēm.

Iepriekš izplatītā paziņojumā RTAB pauda, ka visi komandējumi un tēriņi ir mērķtiecīgi pamatoti, bet plašāku skaidrojumu par Valsts kontroles pārmetumiem iegūt neizdevās.
 
"Grūti pateikt, ar ko jūs varētu par to runāt, jo man nav īsti, ko jums piedāvāt šodien intervijai. Vienīgais  [RTAB valdes loceklis Maksims] Tolstoja kungs. Es ar viņu no rīta runāju pa telefonu, bet neuzprasīju, kad viņš būs Rīgā. Atsūtiet droši vien jautājumu, un tad mēs paskatīsimies, kurš tur to varētu nokomentēt," Latvijas Televīzijai atbildēja RTAB.

Uz turpmākajiem zvaniem un ziņām birojā vairs neatbildēja.

Valdes loceklis Maksims Tolstojs pirmdien kratīšanas laikā atradās komandējumā Krievijā, bet viņa kolēģis Guntars Grīnvalds valdē nonāca tikai pirms trim mēnešiem, un, pēc paša teiktā, ar Valsts kontroles pārmetumiem nekādi nav saistīts.

KNAB plašāk informēt par lietas attīstību sola trešdien.  

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Kriminālprocess sākts pirms vairāk nekā mēneša, proti, 5. aprīlī, iIgstoša un apjomīga darba rezultātā analizējot iegūto informāciju.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā pirmdien, 13. maijā, paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti