Sadaļas Sadaļas

4. studija

Cik droši ir atstāt rokasnaudu par preci, kuru uzreiz nevarat iegādāties?

4. studija

Ceturtā studija

Kāpēc skolu tehniskie darbinieki nesaņem apdrošināšanas polises?

Rīgas skolu medmāsas un tehniski darbinieki tā arī nesagaida veselības apdrošināšanu

Pirms pusgada Rīgas dome pieļāva, ka jau no 2021.gada skolu medicīniskais personāls un tehniskie darbinieki varētu saņemt veselības apdrošināšanas polises, ko dome nodrošina skolotājiem, bet uz ko šie darbinieki cer jau 5 gadus. Taču arī šogad šīs cerības nepiepildījās un tagad dome sola

2020.gada septembra beigās raidījumā “4.studija” Rīgas dome solīja, ka ar 2021.gadu arī skolu tehniskajiem darbinieki varētu saņemt veselības apdrošināšanas polises.

 Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis toreiz raidījumam stāstīja, ka “ļoti iespējams, ka šī medmāsa un arī pārējais tehniskais personāls saņems šīs polises, taču uzreiz jāpiebilst, ka tas ir atkarīgs no pašvaldības finansiālajām iespējām, no budžeta iespējām”.  

Diemžēl ir piepildījušies iemesli, kas pirms pusgada sekoja aiz vārda “taču” – domes budžets neļāva veselības apdrošināšanas polises nodrošināt arī skolu tehniskajiem darbiniekiem.

Sarūgtinājums par kārtējo apstākļu sakritību nebūtu tik liels, ja Rīgas skolu un pirmsskolu tehniskie darbinieki uz polisēm necerētu jau piecus gadus, kamēr pedagogiem dome šo iespēju nodrošina.

“Mums solīja, ka būs polises, bet atsūtīja no apdrošināšanas, ka mēs – tehniskie darbinieki - varam nopirkt polisi par 277 eiro. Neviens no darbiniekiem nenopirka, jo uzskatīja, ka tas ir dārgi. Bet skolotājiem ir par brīvu, bet mums lika pirkt, tehniskajiem darbiniekiem,” raidījumam stāstīja Rīgas Pļavnieku pamatskolas medmāsa Daina Buļa.

Jau vairākus gadus izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri netiek apdrošināti par pašvaldības līdzekļiem, tiek piedāvāta iespēja iegādāties veselības polisi par saviem līdzekļiem. Pašvaldība apdrošina aptuveni 12 000 pedagogu, pedagogu palīgu un aukļu, bet tehniskajiem darbiniekiem piedāvā iespēju iegādāties polises par saviem līdzekļiem.

Kā skaidro Rīgas domes Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš, apdrošināšanas polisēm iespējamie līdzekļi tika ziedoti uz visai cēla mērķa altāra - mediķu algu palielinājums.

“Valsts budžetā bija paredzēti 180 miljoni, lai palielinātu mediķu atalgojumu, zināmā mērā tika pašvaldības iesaistītas šajā procesā. Tika pārdalīti nodokļi par labu valstij, arī, lai nodrošinātu šo medicīnas darbinieku atalgojumu, un pašvaldības budžets kopumā samazinājās,” apgalvoja Rakstiņš.

Jāņem vērā, ka ikdienā skolu un bērnu dārzu medmāsām jāsaskaras ar audzēkņiem arī tad, kad viņiem ir kādas slimības pazīmes. Turklāt pirmsskolā tieši izglītības iestādes medmāsa ir tas darbinieks, kas savāc no visiem Covid-19 siekalu testus. Tāpēc kārtējais lēmums, ka Rīgas skolu un pirmsskolu medmāsas un citi tehniskie darbinieki var paciesties un iztikt bez veselības apdrošināšanas polisēm, šo profesiju pārstāvjus ļoti aizvaino. Tagad, COVID-19 pandēmijas dēļ vairs pat nav solījumu.

“4.studija”noskaidroja Latvijas Skolu un pirmsskolu medmāsu asociācijā - apmaksātas veselības apdrošināšanas polises izglītības iestāžu mediķiem pašvaldības nodrošina Valkā, Liepājā, Ventspilī un vēl citās pašvaldībās. Savukārt skolu medmāsu algu apmērs daudzviet ir zemāks nekā Rīgā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt