Rīgas mazākumtautību bērnudārzos būs grupas ar latviešu mācību valodu

Septiņos Rīgas mazākumtautību bērnudārzos nākamajā mācību gadā atvērs jaunas grupiņas ar latviešu  apmācības valodu. Tas darīts, lai mazinātu rindas uz latviešu bērnudārziem, jo krievvalodīgos bērnudārzos rindas ir mazākas. Grupas atver septembrī un nākotnē izlems, vai būs nepieciešams vairāk šādu grupu.

 "Atvērt latviešu valodas grupas krievvalodīgie bērnudārzi varēja pieteikties brīvprātīgi," portālam Lsm.lv paskaidroja Rīgas domes pirmsskolas nodaļas galvenā speciāliste - eksperte Gundega Puķīte. Viņa uzsver, ka šīs programmas īstenošanai nav nepieciešami papildfinansējums - mācību materiāli bērnudārzos ir, pedagogu apmācība nav nepieciešama, jo visu bērnudārzu (arī to, kuri īsteno mazākumtautību programmas) pedagogiem latviešu valoda jāzina augstākajā līmenī.

Rīgas 192.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Ludmila Gordejeva portālam Lsm.lv pastāstīja, ka no nākamā mācību gada 1.septembra viņas vadītajā izglītības iestādē vienā grupiņā sāks īstenot vispārējās pirmsskolas izglītības programmu latviešu valodā. Grupiņā būs 15 bērni no pusotra gada vecuma. Izglītības iestādē ir piecas bērnu grupas, kuras šobrīd īsteno mazākumtautības pirmsskolas izglītības programmu. Nākamajā mācību gadā vienā no piecām grupiņām mazie mācīsies latviski.

Bērnudārza vadītāja saka, ka valoda neradīs problēmas, viņas vietniecei būs nepieciešams sarūpēt metodisko literatūru latviešu valodā, bet nebūs grūtību bērnudārza darbiniekiem, jo jau šobrīd visa dokumentācija tiek pildīta latviešu valodā un mācības notiek bilingvāli.

Arī Rīgas 80. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Ludmila Tomaševa  portālam Lsm.lv apstiprināja, ka no jaunā mācību gada tiks izveidota jauna grupiņa bērnudārzā, kura īstenos vispārējās pirmsskolas izglītības programmu latviešu valodā.

Bērnudārzā ir 10 grupiņas, kuras īsteno mazākumtautību izglītības programmu. Jaunajā grupiņā, kur mācīsies latviski, būs 18 bērni no pusotra gada vecuma. Šobrīd tiek gatavota audzinātāja darbam ar bērniem latviešu valodā, tiks pieņemta darbā vēl viena audzinātāja, skolotājas palīdze jau strādā šajā iestādē. Bērnudārza vadītāja nesaskata problēmas sagatavot audzinātājas, skolotāja palīgu, metodiskos materiālus un visu citu, kas nepieciešams programmas izpildei. Vadītāja gan piebilst, ka grūtības varētu būt vecākiem, kuri ģimenē ikdienā nesarunājas latviski.

"Šāda programma samazinās rindā uz bērnudārziem gaidošo skaitu, jo uz mazākumtautību programmu īstenojošiem bērnudārziem rindas ir mazākas", skaidro Ludmila Tomaševa.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikumu pieņemšanu par bērnu reģistrēšanu septiņās pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās atvērtas jaunas grupiņas bērniem no pusotra gada vecuma:

  • Rīgas 216. pirmsskolas izglītības iestādē, atrodas Rīgā, Salaspils ielā 10;
  • Rīgas 272.pirmsskolas izglītības iestādē “Pērlīte”, atrodas Rīgā, Jelgavas ielā 86A;
  • Rīgas 80.pirmsskolas izglītības iestādē, atrodas Rīgā, Garā ielā 24;
  • Rīgas 192.pirmsskolas izglītības iestādē, atrodas Rīgā, Kārļa Vatsona ielā 11A (Mežaparka apkaime);
  • Rīgas 224.pirmsskolas izglītības iestādē, atrodas Rīgā, Prūšu ielā 82 (Ķengaraga apkaime);
  • Rīgas 256.pirmsskolas izglītības iestādē, atrodas Rīgā, Ilūkstes ielā 28 (Pļavnieku apkaime);
  • Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Margrietiņa”, atrodas Rīgā, Slokas ielā 126 (Imantas apkaime).

Pieteikumus iesniegt var elektroniski pakalpojumu portālā www.eriga.lv pakalpojumā “Reģistrācija pirmsskolai” vai jebkurā Rīgas domes apmeklētāju pieņemšanas centrā.

Vairāk par bērnu reģistrēšanu jaunatvērtajās grupiņās Rīgā lasiet www.Riga.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti