Rīgas jūras līcī atbrīvo uz jahtas turētu ķīlnieku

Trešdien, 3.oktobrī, Valsts policija saņēma informāciju par to, ka Baltijas jūras ūdeņos uz jahtas atrodas nolaupīts Latvijas valstspiederīgais. Piesaistot policijas pretterorisma vienību “Omega”, Nacionālos bruņotos spēkus un Latvijas robežsardzi, veikta vērienīga operācija, dažu stundu laikā atbrīvojot nolaupīto vīrieti un aizturot aizdomās turēto personu, informēja policija. Tā bija Latvijas vēsturē pirmā ķīlnieka atbrīvošanas operācija uz ūdens.

3.oktobrī ap pulksten astoņiem no rīta Valsts policija saņēma informāciju par 1965.gadā dzimuša vīrieša iespējamu nolaupīšanu. Nolaupītā persona atradās uz jahtas Baltijas jūrā. Cietušais par notikušo bija paziņojis saviem tuviniekiem, kuri savukārt sazinājās ar Valsts policiju.

Policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldē sāka operatīvās un izmeklēšanas darbības. Ņemot vērā situācijas nopietnību, gatavojoties personas atbrīvošanas operācijai,

tika piesaistīti Valsts policijas pretterorisma vienības “Omega” kaujinieki, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes darbinieki.

No Rīgas uz Roju, kas bija tuvākā vieta jahtas iespējamai atrašanās vietai, tika nosūtīts Latvijas Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Tāpat operācijā tika izmantoti Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karakuģi un Valsts robežsardzes kuģis.

Pateicoties ciešai sadarbībai starp visiem iesaistītajiem dienestiem, īsā laikā tika noskaidrota personas atrašanās vieta. Nolaupītais vīrietis atradās jahtā Rīgas jūras līcī, aptuveni divu stundu brauciena attālumā no krasta.

Ap pulksten vieniem dienā speciālā atbrīvošanas operācijā krīze tika atrisināta. Turpat tika aizturēts iespējamais nolaupītājs – 1971.gadā dzimušais jahtas vadītājs, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Policija norāda, ka jahtas vadītājs pretterorisma vienībai nav pretojies.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka cietušais ir iepriekš pazinis aizdomās turēto un viņš pret savu gribu vests no Zviedrijas uz Latviju. Citu personu uz jahtas tobrīd nebija. Precīzi notikušā apstākļi un nozieguma motīvs šobrīd tiek skaidrots.

Gan aizdomās turētais, gan cietušais ir Latvijas valsts piederīgie.

“Lai glābtu cilvēka dzīvību, mēs reaģējam uz katru izsaukumu. Šajā operācijā tika iesaistīts liels skaits policistu, karavīru un robežsargu, un nav svarīgi, cik daudz resursu nepieciešams, lai mērķi sasniegtu,” komentēja policija Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par personas nolaupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šī ir pirmā Latvijas ķīlnieku atbrīvošanas operācija, kas norisinājusies uz ūdens. Tā ir noslēgusies veiksmīgi, un neviena persona nav cietusi.

“Tā bija viena no sarežģītākajām operācijām mūsu vēsturē no taktiskā viedokļa. Mūsu rīcībā bija diezgan maz laika, lai noreaģētu, tomēr mēs paspējām, pateicoties ļoti labai sadarbībai starp pretterorisma vienību un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. No Rīgas tika izsūtīta pirmā specvienības grupa ar helikopteru uz Roju, kur bija pārgrupēšanās. Tā pati grupa pārsēdās uz kaujas kuģa, un pati operācija notika Rīgas jūras līcī,” LTV pastāstīja Jašins. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti