Rīgas domi atkārtoti mudina atteikties no ieceres par riteņu bloķēšanu

Konkurences padome un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) jau atkārtoti aicina Rīgas domi atteikties no nodoma piešķirt „Rīgas satiksmei” tiesības izmantot riteņu bloķētājus. Šis jautājums šonedēļ tika izslēgts no pašvaldības domes sēdē izskatāmo jautājumu saraksta, taču dome par to lems tuvākajā sēdē.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs atgādina, ka riteņu bloķētāju izmantošana jau iepriekš ir atzīta par negodīgu komercpraksi. Šādu centra viedokli pērnā gada septembrī par tiesisku atzinusi arī Augstākā tiesa.

Savukārt Konkurences padomes ieskatā, piešķirot „Rīgas satiksmei” tiesības izmantot riteņu bloķētājus, tiktu veicināta konkurences nevienlīdzība un pašvaldība pārkāps konkurences neitralitātes principu.

Konkurences padomes Juridiskā departamenta direktors Antis ApsītisMadara Fridrihsone

  Tomēr, kā Latvijas Radio pastāstīja Konkurences padomes Juridiskā departamenta direktors Antis Apsītis, Konkurences padomes iespējas vērsties pret šādām konkurenci ierobežojošām pašvaldības iecerēm ir ļoti ierobežotas: “Mēs varam vērsties tikai VARAM [Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā] un aicināt viņus pārskatīt šos noteikumus. (..) Ja tiktu pieņemti šie notiekumi, mēs varētu vērsties pret kapitālsabiedrību rīcību kā tā.”

  Ziņots, ka ar pozīcijas partiju deputātu balsu vairākumu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos par pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanu un lietošanu, tostarp ieceri bloķēt parādnieku automašīnu riepas.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti