Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Telefonintervija ar Lato Lapsu

Bojāts lifts ietekmē sadzīvi

Rīgas deviņstāvu nama iedzīvotāji uz ilgu laiku var palikt bez lifta

Jau vairāk nekā mēnesi bez lifta nākas iztikt kāda deviņstāvu nama iemītniekiem Rīgā, Slāvu ielā. Gados vecākie iedzīvotāji, invalīdi un ģimenes ar maziem bērniem jūtas iesprostoti, jo doties ierastajās ikdienas gaitās ir gandrīz neiespējami. 

Mājas apsaimniekotājs –  “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) –  par lifta remontu prasa gandrīz 10 000 eiro un skaidro, ka ne pašvaldība, ne valsts privātā īpašumā līdzekļus neieguldīs. Lifts ir mājas kopīpašums, un par tā remontu jālemj un tam finanses jānodrošina visiem dzīvokļu īpašniekiem kopā. 

86 gadus veca kundze dzīvo ēkas astotajā stāvā. Līdzīgi kā citiem iemītniekiem, viņai kāpnes nav viegli pārvaramas, bet ik dienas pēc pārtikas jāiet. Savukārt mazo meitenīti no septītā stāva māmiņa vairs nevar vadāt ratiņos – tie ir par smagiem. Tagad jānes uz rokām gan bērns, gan produkti. Daudzi ārā vispār netiek, jo apzinās, ka spēki pa vājiem.

RNP minētā summa vairāk nekā 9000 eiro par remontu šķiet pārāk daudz.

"Lieta interesanta. ''Rīgas namu pārvaldnieks'' sastāda rēķinu par 9000 eiro, nekādas tāmes nesastāda, nostāda fakta priekšā," klāsta mājas 9. stāva dzīvokļa īpašnieks Kristaps.

"Nezinām, vai maksājums ir precīzs, vai mums tik daudz ir jāmaksā, vai detaļas tiešām ir nolietojušās," piebilst mājas 6. stāva dzīvokļa īpašniece Rita Dille.

Informācijā teikts, ka konstatēts kabīnes celšanas mehānisma, kā arī trošu, atsperu un citu ierīču nodilums. Iedzīvotājiem tagad jābalso par to, vai viņi ir ar mieru segt  remonta izmaksas. Viņi neatsakās, bet bīstas, ka tik ātri to nespēs, jo vairums ir maznodrošināti pensionāri.

"Mēs vēlētos, lai viņi novirza naudiņu, ko mēs maksājam katru mēnesi priekš neparedzētiem remontiem, šim lifta remontam. Mēs maksāsim uz priekšu,"  teica mājas 5. stāva dzīvokļa īpašniece Lilija Cecerāne.

"Viņi var pieņemt lēmumu, kā šo maksājumu uzkrāt sešu mēnešu laikā, 12 vai 24 mēnešu laikā, vadoties pēc savām finanšu iespējām. Mēs kā pārvaldnieks piedāvājam iespēju – tajā brīdī, kad dzīvokļa īpašnieki ir izveidojuši 25% finanšu uzkrājumus no nepieciešamās summas, mēs veicam darbus un dzīvokļu īpašnieku rēķinos tiek iekļauta šī summa kā pakāpeniska nomaksa. Par to jālemj kopsapulcei," teica RNP pārstāve Santa Vaļuma.

Šajā namā nav dzīvokļu īpašnieku biedrības, tātad arī nav, kas lemj. Turklāt jāņem vērā, ka pirmo trīs stāvu iedzīvotāji parasti par liftu remontiem nemaksā ne centa, nemaksā arī dzīvokļu izīrētāji, bet izīrētu dzīvokļu šajā namā ir daudz. Pārējiem iznāk maksāt vairāk nekā 50 eiro mēnesī. Viņiem jāmēģina vienoties ar RNP par samaksas termiņu pagarinājumu, pretējā gadījumā bez lifta viņi var palikt vēl ilgi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt