Pusdiena

Vācijas iekšlietu ministrs Zēhofers dodas uz Austriju, lai runātu par migrācijas situāciju

Pusdiena

Šogad Dziesmu un deju svētku dalībnieki uzņemti 73 Rīgas skolās

Rīgas bērnudārzos neaizpildītas aptuveni 200 vakances, pašvaldībai risinājuma nav

Rīgas bērnudārzos neaizpildītas 200 vakances, pašvaldībai risinājuma nav

Rīgas pašvaldības bērnudārzos, uz kuriem rindā gaida vismaz 1000 bērnu, hroniski trūkst pirmsskolas pedagogu. Lai arī tas ir viens no iemesliem, kādēļ bērnudārzos nav iespējams atvērt jaunas grupas, par izglītības jomu atbildīgajām Rīgas domes amatpersonām piedāvājumu šīs problēmas risināšanai nav. Piemaksas, kas ļautu piesaistīt jaunus pedagogus un auklītes, galvaspilsēta nevarot atļauties.

Rindā uz 150 Rīgas pašvaldībai piederošajiem bērnudārziem gaida aptuveni 1000 bērnu. Īpaši garas rindas jau gadiem ilgi veidojas uz pirmsskolas izglītības iestādēm, kurās mācības notiek latviešu valodā.

Jaunu grupu atvēršanu kavē arī hroniskais pirmsskolas pedagogu trūkums. Šo problēmu Rīgai nav izdevies atrisināt jau gadiem ilgi.

Trūkst gan pirmsskolas pedagogu, gan pedagogu palīgu jeb auklīšu.

„Principā, lai nodrošinātu izglītības procesu, departaments ar rīkojumu nosaka, ka pirmsskolas izglītības iestādes pāriet uz citu darbības modeli. Tātad viens skolotājs un divi skolotāja palīgi. Ja mēs neskaitām šo vakanču skaitu, tad izklausās jau diezgan pieņemami, tās varētu būt kādas 60 vai 70 vakances. Bet, ieskaitot modeļa grupas, tās varētu būt ap 200,” atklāj Rīgas domes Izglītības pārvaldes Pirmsskolu nodaļas vadītāja Iveta Nagla.

Pedagogu un auklīšu trūkums tiek skaidrots ar pārlieku zemajām algām. Pirmsskolas pedagoga palīgam, kas skaitās tehniskais darbinieks, alga pēc nodokļu nomaksas ir aptuveni 360 eiro mēnesī.

Pierīgas pašvaldības trūkstošos darbiniekus cenšas piesaistīt, maksājot piemaksas, kuru apmērs dažviet mērāms pat vairākos simtos.

Rīgas domes opozīcijā esošās Jaunās konservatīvās partijas deputāts Sandis Riekstiņš to uzskata par vienu no veidiem, kā piesaistīt jaunos pedagogus: „Jā, mēs negarantēsim, ka viņi nāk pie mums strādāt. Bet šis atalgojums ir tā lieta, ko ne tikai Mārupe izmanto savā labā. Malači patiesībā. Bet Rīga saka: „Nav naudas!””

Tikmēr Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane, atbildot uz aicinājumiem ieviest piemaksas arī Rīgā, atbild: „Pierīgas pašvaldība, kurā ir viens vai divi bērnudārzi, daudz veiksmīgāk finansiāli var risināt algu jautājumu nekā Rīgas pilsēta, kur ir 150 pirmsskolas izglītības iestāžu.”

Pašvaldības līdzfinansējumu saņem aptuveni 7000 mazo rīdzinieku, kas apmeklē privātos bērnudārzus vai kuriem ir auklītes.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti