Rīgā likvidē četras pamatskolas un vienu bērnudārzu

Rīgā no septembra būs par četrām skolām mazāk. Tā trešdien nolēma galvaspilsētas domes sēdē, kur nobalsoja arī par viena bērnudārza slēgšanu. Pašvaldībai tas ļaus ietaupīt miljoniem eiro, lēš Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs, precīzu ietaupījuma summu nesaucot. Domes opozicionārs gan norāda, ka, reorganizējot skolas, pašvaldība varēs saglabāt valsts finansējumu, nevis tas ļaus naudu ietaupīt.

Rudenī 1. septembri vairs nesvinēs četrās pamatskolās – Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskolā, kas atrodas Pļavniekos, Maskavas priekšpilsētā Rīgas Austrumu pamatskolā, pēdējos dažus mēnešus bērni mācās Baltmuižas pamatskolā Iļģuciemā un Sergeja Žoltoka pamatskolā Dārzciemā. Šīs ir mazākumtautību izglītības iestādes.

Trijās vietās skolēnu skaits ir mazāks, nekā noteikusi Izglītības un zinātnes ministrija, tikai Austrumu pamatskolā, kur izglītību apgūst 370 bērnu, tā situācija ir labāka, taču skolēnu skaits pēdējos gados sarūk, secināja galvaspilsētas dome.

Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskolu pašvaldība taisās pievienot 86. vidusskolai, kas atrodas tajā pašā ēkā. Tur bērni varēs apgūt abu skolu programmas.

Austrumu pamatskolu pievienos Reinholda Šmēlinga vidusskolai, kas atrodas Centrāltirgus apkārtnē. Domē informēja, ka rudenī mācības notiks divās ēkās, mācību gada laikā notiks izmaiņas. Turpmāk pamatizglītību paredz apgūt Viļānu ielā, bet vidējo izglītību – Gaiziņa ielā, pie Centrāltirgus.

Baltmuižas pamatskolu pievienos Iļģuciema vidusskolai. Mācības arī notiks divās ēkās. Tur īstenos abas izglītības programmas.

Savukārt leģendārā Latvijas izlases hokejista vārdā nosauktā Sergeja Žoltoka pamatskolu pievienos 93. vidusskolai, kas atrodas aptuveni 1,5 kilometra attālumā. Arī šajā gadījumā mācības notiks divās ēkās.

Galvaspilsētā slēgs arī pirmsskolas izglītības iestādi "Saulespuķe", kas atrodas Maskavas ielā, to pievienojot Daugavas pamatskolai.

Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Dainis Locis no "Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības" kopīgā saraksta stāstīja, ka, "apvienojot skolas, vairāk ir bērnu, līdz ar to mēs atbilstam vairāk kritērijiem, lai varētu attīstīt kvalitatīvo izglītību, iegūt aizdevumus no valsts vai [iegūt] fondu līdzekļus, kas paredzēti attīstībai".

"Piemēram, Žoltoka skolas gadījumā mēs varētu cerēt uz energoefektivitātes programmu un būtībā atjaunot tur gan stadionu, sporta laukumus un visu pārējo. Tā ka tas ir tas ieguvums, kas noteikti šeit parādās," klāstīja Locis.

Jautāts, vai ir kādas aplēses, kādas summas tas ļaus ietaupīt, viņš sacīja, ka "tas ir ļoti grūti, jo tas ir atkarībā [no tā], cik mēs varēsim pretendēt, kāds ir līdzfinansējums".

"Te, protams, ir runa par miljoniem eiro, jo skaidrs, ka vienas skolas renovācijā ir jāiegulda vairāki miljoni, ja mēs nopietni vēlamies renovēt," viņš sacīja.  

Par skolu likvidēšanu nobalsoja 47 deputāti. Pret bija četri – trīs Latvijas Krievu savienības deputāti un neatkarīgais deputāts Jakovs Pliners. Savukārt atturējās vien "Saskaņas" deputāts Konstantīns Čekušins.

"Tā ir vienkāršota matemātika, lai saglabātu finansējumu. Tas nepalīdzēs izglītībai [un to] nepasliktinās, jo bērnu skaits būs tāds pats, skolotāji būs tie paši un ēkas arī būs tādas pašas. Lēmums ne par ko," pārliecināts Čekušins. "Tikai, lai saglabātu valsts finansējumu. Izglītības ministrija izstrādāja kritēriju un, ja mēs nevaram tos ievērot, tad mēs automātiski vienkārši pazaudētu to finansējumu."

Vēl opozīcijas deputātiem bija bažas, vai saglabāsies Sergeja Žoltoka skolas nosaukums. Pašvaldība apsver domu hokejista vārdā pārsaukt blakus esošo hokeja skolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti