Panorāma

Dievkalpojumi automašīnās un mājās

Panorāma

Lidlaukā "Spilve" raķešu artilērijas sistēma

Rīgas 1. slimnīca uzņems 50 Covid pacientus

Rīgas 1. slimnīca sāk Covid-19 pacientu uzņemšanu; pakāpeniski palielinās gultu skaitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Rīgas 1. slimnīcā atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai un tajā svētdien, 24. oktobrī, uzņemti pirmie pacienti. Patlaban slimnīcā izveidotas 25 gultasvietas, un to skaits drīzumā tiks palielināts līdz 50. Rīgas pašvaldība un kapitālsabiedrība turpina darbu, lai arī turpmāk pakāpeniski palielinātu Covid-19 ārstēšanas gultu skaitu, informēja slimnīcā.

Rīgas 1. slimnīcā uzņemti pacienti, kuri jau saņēmuši ārstēšanu valsts slimnīcās, ir ar vidēja smaguma slimības gaitu un ir pārvietojami tālākai ārstēšanai, atbrīvojot vietu citam akūtam Covid-19 pacientam.

"'Ņemot vērā situāciju valstī, uzņemsim tos Covid-19 pacientus, kuri saņēmuši neatliekamo ārstēšanu intensīvās terapijas nodaļās citās slimnīcās, turpinot nepieciešamo atbalstošo terapiju saistībā ar pacienta pamatslimību Covid-19 un blakus saslimšanām. Mūsu pamatdarbību, kas attiecas uz diagnostisko, ārstniecības, rehabilitācijas un īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu, Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošana neietekmē.

Izmantosim mūsu iespējas, lai atslogotu kolēģus klīniskajās universitātes slimnīcās," skaidroja Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina.

Jau pirms gada, balstoties uz slimnīcas personāla izpratni un Rīgas pašvaldības vadības atbalstu, tika virzīts Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošanas plāns. Tas paredzēja uz nenoteiktu laiku, ievērojot epidemioloģiju un norobežojot pacientu plūsmas, izveidot stacionāra nodaļu ar 50 gultām 17. korpusā, kas atrodas atsevišķi no centrālā kompleksa 2. korpusā. Tika izvērtētas tehniskās iespējas – infrastruktūra, papildus veicamo darbu un medicīnisko ierīču iegādes jautājumi,  kā arī veiktas pārrunas ar ārstniecības un aprūpes personālu. Vasarā, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, nodaļas darbs tika apturēts.

Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļā izbūvētas slūžas un dekontaktācijas telpas epidemioloģisko drošības pasākumu nodrošināšanai, pielāgota medicīniskā skābekļa sistēma un izbūvēts medicīniskā saspiestā gaisa pievads. Tika izstrādātas 27 tehniskās specifikācijas un izskatīti 78 piedāvājumi par piegādēm, kā rezultātā noslēgti 13 līgumi. Iformācijas tehnoloģiju  tīkls pielāgots iespējām pieslēgties medicīniskajām iekārtām katrā palātā. Rīgas 1. slimnīca pieslēgta pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) operatīvo datu paneļa, lai nodaļa spētu ziņot par brīvajām gultām un pacientu stāvokli. Slimnīcas informāciju sistēma papildināta ar stacionāra moduli, organizētas apmācības to lietošanā.

Svētdien, 24. oktobrī, no citām slimnīcām tika pārvesti deviņi pacienti. Nodaļā šobrīd ir aprīkotas 25 gultas.

Nedēļas laikā Rīgas 1. slimnīca nodrošinās visu nodaļā esošo 50 gultu pieejamību Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti