Rīga Ziemassvētku dekoriem šogad tērēs 290 tūkstošus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Līdz ar Pirmo adventi Rīgas iedzīvotāji varēs novērtēt, kā pilsēta šogad būs saposusies gaidāmajiem Ziemassvētkiem. Doma laukumā svinīgi iedegs pilsētas galveno egli, un uz ielām, tiltiem un parkiem iemirdzēsies vairāk nekā 4200 gaismas dekori. Sāks darboties arī Ziemassvētku tirdziņi, kas, kā ierasts, svētku noskaņu radīs Doma laukumā un Esplanādē.

Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde par Ziemassvētku dekoriem Rīgā
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

Par to, kādas rotas šogad pilsētvidē būs redzamas un cik to uzturēšana izmaksā, Latvijas Radio pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Viņa atklāja, ka kopējās svētku dekoru un virteņu izmaksas, kas iekļauj sevī montāžu, uzturēšanu un demontāžu, ir 290 000 eiro.

“Summa ir plus mīnus līdzīga visus gadus, jo šogad nekas jauns klāt nav nācis,” uzsvēra Šmelde.

“Svētku dekori tiks izvietoti 74 vietās, kokos un balstos, un virs ielām pavisam kopā būs 4256 dekori, savukārt papildu kokos būs 2020 virtenes. Galvenās gaismiņas būs izvietotas turpat, kur parasti – tas būs Vecrīgā, 11. novembra krastmalā, kur cilvēki jau ir ievērojuši, kur parasti tie ledus pilieni kokos, mirgojošās gaismiņas, kas visiem ļoti patīk.”

Šmelde atklāja, ka šogad viens no galvenajiem svētku objektiem būs Ziemassvētku egļu ceļš, kas šogad būs īpašs, jo svin 10 gadu jubileju.

“Festivāls joprojām ir vienīgais Ziemassvētku tematikai veltītais urbānās mākslas festivāls Eiropā, un šogad festivāla laikā būs apskatāmi 25 Ziemassvētku egļu ceļa objekti. Tie lielākoties būs apskatāmi Kronvalda parkā no 6. decembra līdz 12. janvārim,” informēja Šmelde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti