Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pēc ugunsgrēka Rīgā evakuē daudzdzīvokļu nama iedzīvotājus

Rīgā pēc ugunsgrēka no deviņstāvu mājas evakuēti vairāk nekā 30 cilvēki

Jūrkalnes ielā, Rīgā, pirmdienas rītā ugunsdzēsēji evakuē iedzīvotājus no sadūmotām telpām deviņstāvu mājā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD informēja, ka plkst.10.24 saņēma izsaukumu uz Jūrkalnes ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas sestā stāva dzīvoklī ar atklātu liesmu dega sadzīves mantas un mēbeles 40 kvadrātmetru platībā.

"Šie 40 kvadrātmetri sadzīves mantas... bija ļoti, kā saka, attīstījies šis ugunsgrēks. Tā rezultātā ēkā bija izveidojies sadūmojums un nācās evakuēt visu ēku," stāstīja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 2. daļas komandieris Ivo Bendrats.

Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas sestā un septītā stāva ar glābšanas masku palīdzību caur sadūmoto vidi izveda un tādējādi izglāba trīs cilvēkus, kas nodoti mediķiem. Vēl 33 cilvēki evakuēti, no kuriem 23 evakuēja ugunsdzēsēji, bet 10 evakuējās paši saviem spēkiem.

Plkst. 11.30 ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota, kā arī sestā un augstāku stāvu dzīvokļu pārbaude pabeigta. Pēc tam notika telpu vēdināšana. Dzēšanas un glābšanas darbos piedalījās 30 ugunsdzēsēji glābēji.

Ugunsgrēkā izdegusi liela daļa sestā stāva, tāpat arī daļa septītā stāva. Un ir bažas, ka glābšanas darbu rezultātā ar ūdeni varētu būt applūduši arī zemākajos stāvos esošie dzīvokļi.

Izdegušā dzīvokļa īpašniekam bijis paradums krāt dažādas lietas savā dzīvoklī. Tas šajā gadījumā ļāvis ugunij straujāk izplatīties. Turklāt šī neesot pirmā reize, kad viņš izraisījis ugunsgrēku, stāstīja no nama evakuētie iedzīvotāji.

"Kādas piecas, sešas, varbūt septiņas reizes ir aizdedzinājis to dzīvokli. Viņam ūdens nav, elektrības nav. Vāc visādus draņķus un smird visa māja. Tarakānu pilns dzīvoklis. Nezinu, kas tur. Mēs jau neejam ciemos – teiksim, nav vēlēšanās," sacīja mājas iedzīvotāja Ruta.

"Viņš visu no miskastēm... Man ir fotogrāfijas telefonā, ko viņš ir sadarījis pie miskastēm katru reizi. Un pirms kādiem diviem gadiem mēs vasaras laikā esam sešas vai septiņas reizes saukuši ugunsdzēsējus. Viņš mums sarīkoja ugunsgrēku. Nekādas reakcijas nebija," piebilda mājas iedzīvotāja Jeļena.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka ugunsgrēks, visticamāk, izcēlies, personai neuzmanīgi rīkojoties ar uguni.

Šobrīd nekas neliecina par tīšu dedzināšanu. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, un policija ir noskaidrojusi personu, kas, iespējams, neuzmanīgi rīkojusies ar uguni. Ierodoties Latvijas Televīzijai, viņš pats uz vietas sastopams gan nebija.

Sakarā ar ugunsgrēku neilgi bija slēgta 56. maršruta autobusu kustība Jūrkalnes ielā pie pieturvietas Zasulauka depo abos virzienos. Tā ātri tika atjaunota, taču autobusi kursē ar kavēšanos no kustības grafika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti