Dienas ziņas

Aizkavējusies autobusu piegāde

Dienas ziņas

Drošākā satiksme – Ventspilī un Valkas novadā

Notikusi lifta avārija, cietušo nav

Rīgā pēc lifta krišanas deviņstāvu mājā RNP sola pārbaudes, bet VUGD un lifta uzturētājs notikušo apšauba

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Trešdien Rīgā kādā deviņu stāvu mājā Kurzemes prospektā kritis lifts ar sievieti. Lifta avārijas bremžu sistēma liftu apstādināja ceturtajā stāvā, un cilvēks nav cietis, taču tagad SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) sola, ka notiks atsevišķu Rīgas namu liftu ārpuskārtas pārbaude. Taču lifta uzturošais uzņēmums, kā arī notikuma vietā ieradušies glābējs RNP scenāriju par notikušo apšauba

RNP informēja, ka trešdienas rītā kādā Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkā lifts, kurā atradās viens cilvēks, atrodoties devītajā stāvā, patvaļīgi paātrinājās. Lifta avārijas bremžu sistēma liftu apstādināja ceturtajā stāvā, cilvēks, kurš tajā brīdī atradās liftā, nav cietis. 

Atbilstoši darbu žurnālam, pēdējās apkopes ēkas liftiem uzņēmums SIA “Recept-Holding Lifts” veica šā gada 9. un 27. jūnijā. Liftu tehniskā uzraudzība, ko ārpakalpojumā veic uzņēmums SIA “TUV Rheinland grupa”, notika pagājušā gada 28. jūlijā, savukārt nākamā pārbaude paredzēta šā gada 28. jūlijā.

RNP Komunikācijas daļas vadītājs Krists Leiškalns norādīja: “Tas nebija kā filmās, kad troses trūkst un lifts skrien lejā. Bet lifts brauca daudz ātrāk nekā tam būtu jābūt, nekā būtu normāla nobraukšana, faktiski nostrādāja avārijas bremzes. Pēdējā uzņēmuma vizīte šajā mājā bija pirms divām dienām, tāpēc pēc būtības mums jāsaprot kas notika, kādā apmērā notika un, lai nepieļautu līdzīgas situācijas, mēs veiksim ārkārtas apsekošanas visās mājās kur liftus apkalpo šis uzņēmums.”

Šajā zonā RNP ēku liftus pēc uzvaras iepirkuma procedūrā apkalpo uzņēmums SIA “Recept-Holding Lifts”, kuram RNP jau šā gada jūnija sākumā izteica oficiālu pretenziju par “liftu tehnisko apkalpošanu, plānoto un avārijas remontdarbu veikšanas saistību neizpildi”, saistībā ar līgumā noteikto liftu remontdarbu izpildes termiņu neievērošanu.

Lai pārliecinātos par visu uzņēmuma “Recept-Holding Lifts” darbu atbilstību prasībām, RNP tuvākajā laikā veiks visu šī uzņēmuma apkalpoto liftu ārpuskārtas pārbaudes. 

Līgums par liftu tehnisko apkalpošanu, plānoto un avārijas remontdarbu veikšanu ar uzņēmumu SIA “Recept-Holding Lifts” noslēgts 2021. gada oktobrī.

Tikmēr lifta uzturētājs “Recept-Holding Lifts” atteicās Latvijas Televīzijai sniegt interviju, bet telefonsarunā norādīja, ka notiek uzņēmuma apmelošana un lifts esot darba kārtībā. 

Sazinājāmies atkātoti ar RNP, tas Latvijas Televīzijai apgalvoja, ka uzturētājs melo, jo esot nostrādājušas avārijas bremzes. Taču RNP versijai nepiekrita arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kurā norādīja, ka brauciens bijis nevis no 9. stāva, bet gan no 7. stāva. 

Tāpat VUGD atzīmēja, ka, visticamāk, krišana vai lifta braukšanas ātruma palielināšanās nav notikusi, jo tādā gadījumā cilvēks būtu guvis traumas.

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 5. daļas komandieris Andrejs Kotovs skaidroja: “Vienkārši fizikas likumi, cilvēks pavisam citā stāvoklī atrastos liftā. Visdrīzāk viņš no septītā stāva gājis uz leju un, kad nostrādājušas bremzes, tad bijis tāds kā sitiens, kas varbūt radīja tādu sajūtu, ka viņš būtu bijis kritis. Lifta dienests arī bija uz vietas, un viņi pēc tam teica, ka ar liftu viss ir kārtībā.”

Glābšanas dienestā norādīja, ka sieviete bijusi šoka stāvoklī, bet traumas nav guvusi. Dienestā atzīmēja, ka šajā gadījumā lielākais risks bija sakaršana šaurajā liftā, gaidot glābējus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti