Dienas ziņas

T. Linkaits iztur demisijas pieprasījumu

Dienas ziņas

Pedagogi atkal tiekas ar valdības pārstāvjiem

Rīgā samazinās energoresursu patēriņu par 15 %

Rīga energoresursus taupīs, samazinot gaisa temperatūru skolās un apgaismojumu ielās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Rīgas dome ceturtdien, 15. septembrī, pieņēma lēmumu sākt būtiski taupīt energoresursus. Zemāka gaisa temperatūra skolās un stundu diennaktī izslēgts ielu apgaismojums ļaušot mazināt patēriņu par 15%. Pēc pirmajiem aprēķiniem tas ļautu ietaupīt ap 10 miljoniem eiro.

Energoresursu cenu kāpums tieši redzams rēķinos, kurus apmaksā Rīgas pašvaldība. 2021. gadā elektrības un gāzes patēriņš Rīgas budžetu samazināja par 23 miljoniem. Pašreizējās prognozes liecina, ka šogad būs jāšķiras no 75 miljoniem eiro, lai samaksātu rēķinus, norādīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Daži taupības pasākumi Rīgā jau sākti, bet tagad tie būs daudz plašāki.

"Ja pirmais mans rīkojums vairāk skāra pašvaldības iestādes un attiecīgi arī pašvaldības darbiniekus, tad šīs diena rīkojums, kurš tiks parakstīts, skars arī publisko ārtelpu, tātad – Rīgas iedzīvotājus," stāstīja Staķis.

Taupīts tiks pašvaldības iestādēs, skolās un ar ielu apgaismojumu izslēgšanu.

LED ielu apgaismojumam samazinās spilgtumu. Un naktīs no plkst. 3 līdz plkst. 4 apgaismojumu izslēgs pilnībā.

Plānots nomainīt vairāk nekā 1700 gaismekļus pret LED gaismekļiem, lai arī tiem varētu samazināt spilgtumu. Apgaismojums tiks samazināts arī lielajos Rīgas sporta laukumos. No pusnakts tumsā slēpsies arī pieminekļi.

"Lai to izdarītu, mums visās vietās jāuzstāda astronomiskie pulksteņi, bet tas atmaksāsies nepilna gada laikā," klāstīja aģentūras "Rīgas gaisma" direktora amata pienākumu izpildītāja Agrita Klinklāva-Dimante.

Domē uzsvēra, ka krustojumus un gājēju pārejas taupības pasākumi neskars. Pašvaldību un mācību iestādēs gaisa temperatūra nepārsniegs 20,5 grādus.

"Pēc mācību perioda, pēc stundu beigām samazinām par 2,5 grādiem, jo notiek ārpusstundu aktivitātes. Sporta zāles ir noslogotas. Un tad pēc pulksten 10, ja kādā skolā tas ir ilgāks periods, tad samazinām uz šo nakts režīmu par 4 grādiem no sākotnējās temperatūras," teica Rīgas Enerģētikas aģentūras direktors Jānis Ikaunieks.

Pašvaldību iestādēs gaisa temperatūra tiks samazināta uzreiz pēc darba laika beigām. Tiks izslēgti arī fasādes apgaismojumi un citi dekoratīvie gaismekļi nakts laikā. Pašvaldības policija gan aicinājusi neizslēgt apgaismojumu vietās, uz kurām bieži tiek saņemti izsaukumi par likumu pārkāpumiem. Tur pagaidām būs tikpat gaišs kā līdz šim. Domē norādīja, ka, ja cenu kāpums turpināsies, visticamāk, taupības pasākumus nāksies paplašināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti