Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Jāņus svin tiešsaistē

Atver centru jauniešiem

Rīgā durvis vērs otrais «Open» radošais centrs riska grupas jauniešiem

Pēc svētkiem galvaspilsētā durvis vērs otrais “Open” radošais centrs, kur ikdienu var pavadīt jaunieši no riska grupas ģimenēm. Un tie nav tikai nabadzīgu, bet arī ļoti turīgu ģimeņu pusaudži, kas jūtas vientuļi un pamesti novārtā. Šis centrs ir privāta iniciatīva, kas nav saņēmis ne centa pašvaldības vai valsts finansējuma. 

Viss sākās Pārdaugavā, Zeļļu ielā, kur vēl pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas Edijs Klaišis paguva atvērt telpas radošajam centram "Open" un sākt darbu ar riska grupas jauniešiem. Parādīt, ka laiku var pavadīt sakarīgi un saturīgi, drošā vidē un jēgpilnās izklaidēs – bez apreibinošām vielām un klaiņošanas. 

Klaišis, vērojot pusaudžus, kas nāk centrā pavadīt laiku, novērojis, ka daudzi ir nomākti, jūtas pamesti un nevajadzīgi. Lai nozīmīgā dzīves lūzuma punktā neaizietu bīstamā virzienā, Klaišis kopā ar daudziem palīgiem radījis vietu, kur nākt un justies saprastam. Daudzi pirmoreiz atnāk nodurtu galvu. Lai iejustos, Klaišis viņiem piedāvā uzspēlēt "Xbox", par kura lietderīgumu centrā sākotnēji šaubījies. 

"Mums arī ir tāds sabiedrībā nepareizs uzskats, ka riska grupas jauniešu nāk no kaut kādām nelabvēlīgām vai mazturīgām ģimenēm, tā tas nebūt nav," uzsvēra Klaišis, piebilstot, ka ir jaunieši no turīgām ģimenēm, kas vecāku aizņemtības dēļ jūtas nevajadzīgi. "Līdz ar to arī viņi kļūst par šiem riska grupas jauniešiem. Tad viņi sāk kaut kā izpausties, lai viņus pamanītu," sacīja Klaišis.

Viņš redzējis daudz skarbu dzīves stāstu.

"Es īstenībā pat varu pateikt, ka, kā es smejos, laikam pats līdz 40 gadu vecumam biju riska grupas jaunietis. Patiesībā es nekad neesmu slēpis, ka nekāds svētais neesmu bijis," atzina Klaišis.

"Open" nesaņem finansējumu ne no valsts, ne pašvaldības. Telpu īri un daudzas citas izmaksas sedz atsaucīgu cilvēku atbalsts un ieguldītais brīvprātīgais darbs.

"Atsaucība ir pārsteidzoši liela. Jā, un tas īstenībā priecē, ka cilvēki ir gatavi tādās lietās iesaistīties," sacīja Klaišis.

Un, redzot vajadzību pēc šāda centra, jau ceturtdien, 25. jūnijā, durvis vērs nākamais – Ludzas ielā.

"Te vēl ir daudz kas darāms, bet jaunieši varēs sākt nākt," uzsvēra Klaišis.

Šī vieta ir arī simboliska – telpas iepriekš īrēja krogs.

"Šeit būs krietni grūtāk un citādāk, jo te arī vide ir krietni savādāka – kompānijas, kas šeit staigā un tā tālāk," sacīja Klaišis.

Viņš apņēmies neapstāties pie iesāktā un un jau tuvākajā laikā atvērt vēl vismaz divus šādus centrus arī citās Latvijas pilsētās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt