Rīgā divu veikalu konstrukcijas raisa bažas par drošību; «Maxima» un «Rimi» veikalus slēdz

Sabiedrisko ēku pārbaudēs, kuras sāktas pēc traģiskā Zolitūdes „Maxima" veikala jumta iebrukšanas, konstatēti draudi cilvēku drošībai divos objektos – „Rimi" veikalā A. Deglava ielā 110 un „Maxima" veikalā Lubānas ielā 117, tirdzniecības centrā „Sahara", informēja Rīgas dome.

Pēc Rīgas pilsētas būvvaldes rīkotajām pārbaudēm sabiedriskas nozīmes ēkās, būvuzņēmuma SIA "Re&Re" objektos, Rīgas veikalos "Maxima" un „Rimi/Supernetto" divos veikalos konstatēts iespējams konstrukciju nestspējas apdraudējums. Šīs ēkas gan neesot "Re&Re" projekti.

Pārbaudot ekspluatācijā nodoto lielveikalu „Maxima", būvvalde ir konstatējusi, ka tirdzniecības centra „Sahara" Rīgā, Lubānas ielā 117 nesošajās konstrukcijās visos tā stāvos ir novērojama caurejoša plaisa, kuras platums vietām sasniedz 2–3 centimetrus.

Savukārt apsekojot ekspluatācijā nodoto „Rimi" lielveikalu, būvvalde ir konstatējusi, ka vizuāli ir novērojama lielveikala Augusta Deglava ielā 110 jumta konstrukciju (siju) izliece, vietām novērojami jumta ieseguma bojājumi (t.sk. korozija), kā arī plaisas lielveikala ārsienās.

Būvvalde ir informējusi tirdzniecības centra un lielveikala īpašniekus par konstatēto, kā arī uzdevusi nekavējoties tehniski apsekot tirdzniecības centra nesošās konstrukcijas, lai noskaidrotu plaisu rašanās iemeslus un to iespējamo ietekmi uz ēkas noturību un drošību.

Būvvaldei nav piešķirtas tiesības apturēt ēku ekspluatāciju. Par ēku ekspluatācijas pieļaujamību un cilvēku drošu uzturēšanos tajās atbild ēku īpašnieki.

Centrā izvietotais veikals tiek slēgts, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprina "Rimi Latvia" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Ciemīte-Kupre. Viņa norāda, ka "Rimi" slēdz savu veikalu līdz tālākai apstākļu noskaidrošanai. "Līdz šim brīdim ne "Rimi Latvia", ne tirdzniecības centra īpašnieka uzņēmums SIA "Wenden Baltika" nav saņēmuši nekādu informāciju no Rīgas pilsētas būvvaldes."

Arī "Maxima" veikals tiek slēgts, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprina "Maxima" pārstāvis Jānis Beseris. Viņš norāda, ka uz konkrēto veikalu ir izsaukti uzņēmuma eksperti, kas veiks pārbaudes veikalā. "Līdz brīdim, kamēr nebūsim noskaidrojuši, kas tieši ir noticis, un kamēr nebūsim pārliecināti, ka veikals ir drošībā, šis veikals būs slēgts. Esam sazinājušies arī ar ēkas apsaimniekotāju."

Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja uzdevuma uz šo brīdi Rīgas pilsētas Būvvalde ir pārbaudījusi 61 veikalu „Maxima", 14 būvuzņēmuma SIA „Re&Re" objektus, 58 veikalus „Rimi"/"Supernetto", 48 sabiedriski nozīmīgās ēkās, kam būvatļaujas bija izsniegtas 2013. gadā, 61 sabiedriski nozīmīgā ēkā, kam būvatļaujas tika izsniegtas 2012. gadā. Sešos objektos būvdarbi ir tikuši apturēti, no tiem 2 objektos ir novērsti konstatētie trūkumi un būvdarbi ir atsākti. Savukārt 5 objektos ir konstatēta patvaļīga ekspluatācija.

Kopumā plaisas ir konstatētas 13 Maxima veikalos un 18 Rimi veikalos. Bet divos minētajos veikalos situācija ir visnopietnākā

Uzdevumu pārbaudīt Rīgas sabiedriskās ēkas Būvvalde saņēma p pēc 21. novembrī notikušās Zolitūdes traģēdijas, kad, sabrūkot lielveikala „Maxima" ēkas jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Pēc traģēdijas vairāki eksperti norādījuši, ka pašvaldību būvvaldes un valsts nepietiekami kontrolē būvniecības procesus valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt