Rīgā divu nedēļu laikā policija konstatē 41 dronu lidojumu pārkāpumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Divu nedēļu laika Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki fiksējuši 41 pārkāpumu, kad bezpilota gaisa kuģis jeb drons tiek vadīts neatļautā veidā, informēja pašvaldībā.

No šī gada jūlija sākuma RPP darbinieki sākuši kontrolēt dronu lidojumus gaisa telpā. 

Policija bezpilota gaisa kuģu lidojumus kontrolē ar speciālas iekārtas palīdzību, kas nosaka drona atrašanās vietu, augstumu un pārvietošanās ātrumu. Šīs iekārtas mērķis ir pārvaldīt gaisa telpu, lai, veicot lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem, tālvadības pilota vai tehniskās kļūmes dēļ neciestu trešās personas. 

Piemēram, kontroli zaudējis vai krītošs bezpilota gaisa kuģis var savainot cilvēkus vai sabojāt citai personai piederošu īpašumu. Savukārt, ja drons tiek pacelts pārāk lielā augstumā, tas var radīt draudus aviosatiksmei, norādīja policijā. Tādēļ RPP sadarbībā ar Civilās aviācijas aģentūru uzsākusi bezpilota lidaparātu kontroli Rīgas gaisa telpā.

Policijā atgādina, ka maksimālais atļautais lidojumu augstums bezpilota lidaparātiem atvērtās kategorijas ietvaros ir 120 metri, ko mēra no zemes vai ūdens virsmas, nevis pacelšanās vietas. Taču pirms lidojuma nepieciešams pārliecināties, vai konkrētajā vietā nav noteikts cits maksimālā lidojuma augstuma ierobežojums, jo atsevišķās teritorijās maksimālais atļautais lidojuma augstums samazināts līdz 50 metriem, atzīmēja RPP. 

Lai tālvadības pilotiem atvieglotu informācijas iegūšanu par noteiktās teritorijas ierobežojumiem, AS “Latvijas Gaisa satiksme” tīmekļvietnē ir publicējusi karti, kas pielāgota dronu lietotājiem.

Biežāk izplatītie policijas konstatētie pārkāpumi ir lidošana augstumā virs 120 metriem, bezpilota lidaparāta nemarķēšana, drona vadīšana ārpus pilota redzamības zonas, kā arī lidošana bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, norādīja policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti