Dienas ziņas

Dobelē atklāta pārslu ražotne

Dienas ziņas

Rucavnieki spriež par tūrisma attīstību novadā

Dārziņos atklāj suņu audzētavu

Rīgā, Dārziņos uziet suņu audzētavu; saimnieki PVD inspektorus neielaiž

Pat ja internetā suņu audzētājam ir skaista mājaslapa un viņš sevi sauc par profesionālu kinologu, tas negarantē, ka dzīvnieki tiek turēti labos apstākļos. Par to šajā nedēļas nogalē pārliecinājusies Rīgas pašvaldības policija, kādā nelielā namā atklājot vairāk nekā 20 dzīvniekus.  

Pašvaldības policija Dārziņu apkaimē Rīgā ieradās nedēļas nogalē pēc iedzīvotāju sūdzības par zosīm, kas klīst pa ielām. Pagalmā, kur zosis dzīvo, policija sastapa krietni plašāku dzīvnieku pulku.

“Suņi, kaķi, pīles, zosis, skunkss, papagailis, jūrascūciņas, truši, cūka, kaza...” dzīvniekus uzskaitīja pašvaldības policijas Latgales priekšpilsētas pārvaldes inspektors Raimonds Riters.

“Tādos apstākļos… Tur ir piecu centimetru mēslu kaudze uz grīdas, un tās smakas, ārā viņi turēti tajos krātiņos... Mums likās pietiekami slikti apstākļi, lai sazinātos ar Pārtikas un veterināro dienestu un nodotu informāciju,” stāstīja Riters.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uz pārbaudi ieradās trešdien, taču tālāk par durvju slieksni netika. Viņus nelaida dzīvnieku kopēja.

Pēc brīža mājās atgriezās dzīvnieku saimnieces vīrs Arnolds Aļeksejenoks, kurš arī bija gatavs kaut visus dzīvniekus iznest ārā parādīt, bet nebija gatavs ielaist inspektoru apskatīt telpas.

Viņš apgalvoja, ka dzīvniekiem ir normāli apstākļi, viņi ir paēduši, un apkārt viss esot tīrs, bet viņa sieva esot sargsuņu kinoloģe un instruktore. “Viņa no bērnības ar suņiem nodarbojas, [..] viņai savs klubs ir “Kanis A””. 

Cik šajā mājā ir dzīvnieku un kādos apstākļos viņi tiek turēti, PVD inspektoriem tā arī neizdevās uzzināt, jo saimnieks viņus īpašumā neielaida.

“Šobrīd konstatēsim, cik redzam, un atstāsim uzaicinājumu, lai dzīvnieku saimniece ierodas pārvaldē, un tad mēģināsim tikt iekšā un apskatīt visus dzīvniekus, cik to dzīvnieku vispār ir. Antisanitāru stāvokli mēs jau te redzam, bet cik to dzīvnieku un kādi dzīvnieki..” sacīja PVD Rīgas pilsētas pārvaldes veterinārais inspektors Uldis Strazdiņš.

Policija saka – kopš iepriekšējās vizītes dzīvnieku skaits ir krietni sarucis. Daļa dzīvnieku redzama kaimiņu pagalmos, daļa pazudusi. Dzīvnieki lielākoties ir potēti, un redzams, ka nav badā. Taču apstākļus, kādos viņi dzīvo, noteikti nevar nosaukt par labvēlīgiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti