Rīgā agresīva autovadītāja dēļ cietis ceļu policists

Trešdien, 6. martā, no rīta Rīgā, Brīvības gatvē, kāds agresīvs autovadītājs nepakļāvās ceļu policista prasībām, un rezultātā cieta policists, kuram par laimi hospitalizācija nebija nepieciešama, informēja Valsts policija.

Valsts policija ik pa laikam saņem informāciju no iedzīvotājiem par konkrētām vietām pilsētā, kur regulāri tiek pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi. Tā arī par šo vietu, Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumu, policija jau iepriekš bija saņēmusi iedzīvotāju novērojumus, ka daļa autovadītāju mēdz nekaunīgi apbraukt sastrēgumus, tāpēc šonedēļ no rītiem sastrēgumu laikā uzraudzīja satiksmi šajā posmā.

Trešdien ap pulksten 8.30 kāds “VW Passat” markas automašīnas autovadītājs, veicot agresīvu manevru, apbrauca sastrēgumu pa blakus esošajām tramvaja sliedēm.

Reaģējot uz likumpārkāpumu, Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors devās pie šīs automašīnas un aicināja autovadītāju apstāties nomalē, lai netraucētu satiksmi, kamēr tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Automašīnas vadītājs, 1988. gadā dzimušais vīrietis, nepakļāvās likumsarga prasībai un uzsāka braukšanu, kā rezultātā pie transportlīdzekļa esošais policists tika parauts līdzi un vilkts līdzi automašīnai pāris metru.

Redzot situāciju, otrs likumsargs nekavējoties reaģēja un apturēja agresīvo autovadītāju.

Par notikušo noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols, tāpat šoferim sastādīts protokols par agresīvo braukšanu un par pretošanos varas pārstāvim, vīrietis ir nogādāts policijas iecirknī.

Par laimi, jaunākais inspektors negadījumā nav guvis nopietnas traumas un hospitalizācija nebija nepieciešama.

Pirmdien, 4. martā, Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumā vien stundas laikā inspektori pieķēra desmit nekaunīgus autovadītājus – piecas sievietes un piecus vīriešus, kuri, neievērojot ceļu satiksmes noteikumus, apbrauca vairākus sastrēgumā esošus, kolonnā lēni braucošus transportlīdzekļus pa brauktuves nomali un tramvaja sliežu klātni, kas nav vienā līmenī ar brauktuvi. Trešdien pieķerti astoņi agresīvie braucēji.

Šādi manevri nav atļauti un ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu.

Diemžēl joprojām nākas novērot, ka agresīva braukšana ir pārkāpums, kurš ir aktuāls visās sezonās, paziņojumā medijiem norādīja Valsts policija. Līdz šī gada 3. martam kopumā sastādīti jau 223 administratīvo pārkāpumu protokoli par agresīvu braukšanu, savukārt 2018. gadā – 827.

Policija atgādina, ka par šādu pārkāpumu paredzēts sods transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro, kā arī tiek reģistrēti seši soda punkti.

Valsts policija arī aicina vadītājus nebūt egoistiem uz ceļa, bet gan cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti