Panorāma

Nosauc Latvijas komandu Tokijas paralimpiskajām spēlēm

Panorāma

Godina Baltkrievijas politieslodzītos un protestos cietušos

Divas Rīgas izglītības iestādes tiek pie vakcinācijas piemaksām

Rīgā 2 skolas pieteikušās bonusam par darbinieku vakcināciju pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmās divas izglītības iestādes vērsušās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā, lai pretendētu uz papildu pašvaldības finansējumu, jo vismaz 80% darbinieku ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāti vai sertifikāti par Covid-19 izslimošanas faktu, informēja dome.

Ar iesniegumiem par papildu finansējuma saņemšanu pašvaldībā vērsušās Rīgas Ziedoņdārza pirmsskola un Rīgas 93. vidusskola.

Naudu tērēs "zaļajai klasei"

Rīgas 93. vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Arnis Kauķis sacīja: "Nu nebija tā, ka mēs naudas dēļ kaut ko darījām.  Principā jau ātrāk, jo skolotāji paši sen jau gribēja strādāt kontaktā ar bērniem. Tā kā mums ir diezgan progresīvi skolotāji, tad viņi darīja visu, lai rudenī mēs varētu atsākt strādāt un būt kontaktā ar bērniem."

Rīgas 93. vidusskola iegūto naudu tērēs "zaļās klases" izveidei. Skolas priekšā būs izslieta telts un ierīkota āra klase, kurā mācīties, ja Covid-19 infekcijas izplatība valstī būtiski pieaugs.

"Mums ir jābūt gataviem uz to, kas viņu zina, kad tas rudens pienāks. Līdz ar to mēs esam gatavi mācīt plūsmās. Šogad mums ir četras pirmās klases, nu, nedod Dievs, ja arī tām būs jāmācās attālināti. Nevar jau bērns mācīties attālināti, ja viņš vēl nezina, ko nozīmē mācīties vispār. Tagad mums būs interesanti, jo būs četras pirmās klases un nāks vēl tie 2. klasē, kas vēl nav mācījušies klātienē. Jādara ir viss, lai mēs ar šiem bērniem varētu kopā strādāt. Un lai mēs varētu viņus iemācīt mācīties," teica Kauķis.

Bērnudārza direktore pārliecina šaubīgos

Savukārt Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolas izglītības iestādē no kopumā 63 darbiniekiem vakcinācijas kursu pabeiguši 45, bet vēl divi saņēmuši pirmās vakcīnu devas.

Par tik augstiem rādītājiem esot jāpateicas bērnudārza direktorei, kas spējusi pārliecināt arī kolektīva šaubīgo daļu.

Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolas vadītājas pienākumu izpildītāja Tatjana Sļepņova norādīja: "Viņa arī pati pirmā gandrīz vakcinējās. Medmāsas mums bija pirmās. Mēs domājam, ar vadītāju apspriežam, ka, protams, mēs gribam arī stimulēt darbiniekus. Jo tomēr bija arī cilvēki, kam nebija viegli pieņemt tādu lēmumu. Viņi to vienkārši izdarīja kopā ar visiem un redzēja, ka tas nesīs kaut ko labu. Gribam stimulēt un, protams, gribam [uzlabot] mūsu telpas."

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Par!/Progresīvie") sacīja: Šobrīd noteikti viņi var rēķināties ar 5000 eiro lielu balvu skolas labiekārtošanai vai kādam citam mērķim. To mēs ļausim izlemt viņiem pašiem. Tā mērķa vārdā, lai mēs 1. septembrī varētu uzsākt mācības klātienē, par divām skolām mēs to varam teikt pavisam droši, tas vienalga ir tā vērts.

Domē prognozēja, ka vairāk iesniegumu pašvaldība saņems, tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, kad iestāžu darbinieki atgriezīsies no vasaras atvaļinājumiem.

Paziņojumā medijiem uzsvērts, ka skolu personāla vakcinācija ir izšķiroši svarīga, lai nākamajā mācību gadā nodrošinātu, ka mācības skolās notiek klātienē. Rīgas pašvaldība piešķīrusi 1,7 miljonus eiro skolu personāla motivēšanai vakcinēties pret Covid-19.

Sasniedzot noteikto personāla vakcinācijas apjomu, izglītības iestādes varēs saņemt 5000 eiro, 7500 eiro vai 10 000 eiro papildu finansējumu, atkarībā no iestādes lieluma un strādājošo skaita.

Kopumā Rīgas pašvaldības padotībā ir 282 izglītības iestādes – skolas, bērnudārzi, mūzikas, mākslas, sporta skolas, kā arī bērnu un jauniešu izglītības centri.

KONTEKSTS:

Latvijā pieaugot Covid-19 lipīgāka delta varianta izplatībai, valdība atbalstīja obligātu vakcinācijas pret Covid-19 prasību ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs no 1. oktobra. Savukārt citās nozarēs, ja darbinieks strādā saskarsmē ar klientiem vai ir nozīmīgs uzņēmuma darbībai, darba devējiem būs tiesības pēc 1. oktobra atlaist nepotētos darbiniekus. Par izmaiņām vēl jālemj Saeimai.

Tikmēr Rīgas dome cer motivēt skolu darbiniekus vakcinēties, solot papildu pašvaldības finansējumu skolās ar vismaz 80% vakcinētu vai pārslimojušu darbinieku. Šim mērķim atvēlēti 1,7 miljoni eiro.

Valstī kopumā pārsniegt 80% atzīmi līdz šim izdevies vien augstskolu personālam. Pašlaik vakcinēt1 81% augstskolu darbinieku. Vidēji skolās visā Latvijā vakcinēti 67% darbinieku, bet bērnudārzos vismazāk – 53% jeb nedaudz vairāk nekā puse.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti