Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Likvidētā Profesionālā Vidusskola Joprojām Tukša

Dienas ziņas

Barikāžu laiku apgūst spēlē

Pensionāru sociālo pakalpojumu centrā – karantīna

Rēzeknes pensionāru aprūpes centrā infekciju izslimojuši ap 60 cilvēku

Pēdējo 10 dienu laikā Rēzeknes pensionāru aprūpes centrā infekciju ir izslimojuši aptuveni 60 cilvēku, un viņu vidū ir gan centra darbinieki, gan iemītnieki.

Ziņots, ka aprūpes centrā esošā infekcija izpaužas kā caureja un vemšana, kā arī citi veselības traucējumi.

Patlaban centrā ir izsludināta karantīna un noteikti ierobežojumi centra klientu apmeklēšanai.

„Pirmie simptomi parādījās diviem klientiem. Tā kā viņi viens ar otru kontaktējās, tad vīruss aizgāja tālāk,” sacīja Pensionāru sociālo pakalpojumu centra vadītāja Lidija Apeināne.

Tāpēc, lai mazinātu inficēšanās riskus un novērstu vīrusa tālāku izplatību, noteikti vairāki higiēnas un veselības drošības pasākumi. Darbinieki nēsā respiratorās maskas, centra gaiteņos izvietotas baktericīdās lampas, īpaša uzmanība tiek pievērsta dezinfekcijas pasākumiem. „Pirmām kārtām mēs ierobežojām radinieku, ciemiņu viesosanos, kā arī ieviesām individuālos pasākumus: dezinfekciju, roku mazgāšanu, higiēnu, darbinieku individuālo aizsardzību,” padarīto uzskaita Gunārs Arbidāns.

Kopumā 10 dienu laikā vīrusu pārslimojuši aptuveni 60 cilvēku, to vidū gan centra klienti, gan darbinieki. Infekciju, visdrīzāk, ienesis kāds no apmeklētājiem. „Es varu pieņemt,  ka Jaunajā gadā bija daudz ciemiņu, tāpēc no ārpuses kāds atnesa to vīrusu, jo ciemiņi uz Jauno gadu un Ziemassvētkiem ļoti daudz staigā,” iespējamo infekcijas avotu min Apeināne. „Tāpēc - no kurienes tas vīruss nāk, es nevaru pateikt. (..) Mums galvenokārt jāpasargā mūsu klienti, darbinieki, gan savi ģimenes locekļi! Lielākai daļai darbinieku ir mazi bērni,” piezīmē Apeināne.

Nupat saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka slimības izraisītājs ir Norvolkas jeb norovīruss, tautā saukts arī par „ziemas vemšanas slimību”, jo aktivizējas aukstā un mitrā laikā. Pēdējais saslimšanas gadījums bijis pirmdien, taču otrdien nevienam centra klientam saslimšanas simptomi vairs nav konstatēti, un, šādai situācijai saglabājoties, karantīnu varētu atcelt pēc piecām dienām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt