Dienas ziņas

E. Trusevičam balva par ieguldījumu sportā

Dienas ziņas

Madonieti tiesā par karošanu austrumukrainā

Nesteidzas ierīkot dūmu detektorus

Rēzeknes iedzīvotāji nesteidzas ierīkot dūmu detektorus

Kaut arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) regulāri izglīto iedzīvotājus par ugunsdrošības jautājumiem, Rēzeknē daudzas mājas joprojām nav aprīkotas ar dūmu detektoriem.

Pie Rēzeknes ugunsdzēsēju depo tiek sagaidīti preses pārstāvji, lai kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes darbiniekiem dotos izbraukuma preses konferencē, stāstot par paveikto iedzīvotāju izglītošanā ugunsdrošības jomā. Norises vieta nav nejauša, jo šī gada laikā arī pilsētas autobusos pasažieriem bija pieejami dažādi informatīvie un izglītojošie materiāli par dūmu detektoriem.

Jaunās ugunsdrošības prasības, kas nosaka, ka katram mājoklim jābūt aprīkotam ar dūmu detektoru, stāsies spēkā jau pēc 14 dienām. Tomēr joprojām ir daudz māju, kur detektori nav uzstādīti, secina ugunsdrošības speciālisti.

Par to liecina arī pagājušās nedēļas izsaukums Rēzeknē. “Bija izbraukums privātmājā, dūmu detektors nebija uzstādīts. Līdz ar to par vēlu tika paziņots ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, un tur jau cieta cilvēks – guva diezgan nopietnus apdegumus,” stāsta VUGD Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Dmitrijs Karpovs.

Rēzeknes ielās uzrunātie iedzīvotāji lielākoties pastāstīja, ka ir informēti par nepieciešamību uzstādīt dūmu detektorus, taču min dažādus iemeslus, kāpēc detektors joprojām nav uzstādīts. Ir arī tādi, kas neko nav dzirdējuši par jaunajām prasībām.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji atgādina, ka, sākot ar nākamā gada 1. janvāri, katra privātmāja ir jānodrošina arī ar ugunsdzēsības aparātu. Savukārt iedzīvotāju izglītošanas pasākumi par ugunsdrošības jautājumiem notiks arī turpmāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt