Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Preiļu amatnieki izdod papildināmu grāmatu

Dienas ziņas

Piedāvā jaunu apmācību audžuvecākiem

Nepieredzējuši autovadītāji izraisa smagas avārijas

Rēzeknē visbiežāk avārijas izraisa gados jauni autovadītāji

Rudens sezonā, kad laikapstākļi kļūst nelabvēlīgāki, speciālisti regulāri atgādina par ceļu satiksmes drošības riskiem. Tomēr kārtības sargi secinājuši, ka satiksmes negadījumi notiek arī braucēju pārgalvības un vadīšanas pieredzes trūkuma dēļ. Pēdējo divu nedēļu laikā Rēzeknē notikušas vairākas smagas avārijas.

Pēdējo gadu laikā Rēzeknes pilsētā būtiski pieaudzis automašīnu skaits, par ko liecina saspringtā satiksme. Pieaugot satiksmes dalībnieku pulkam, likumsakarīgi pieaug arī ceļa satiksmes negadījumu skaits, kas īpaši skar pilsētas galveno ielu – Atbrīvošanas aleju. Pagājušonedēļ pašā pilsētas sirdī pie Māras pieminekļa notika kārtējā avārija, kurā par laimi nebija bojā gājušo.

Lielākā daļa Rēzeknes iedzīvotāju uzskata, ka tieši muļķības, neuzmanības un pieredzes trūkuma dēļ pilsētā notiek avārijas.

„Avārijas notiek laikam muļķības dēļ. Varbūt vajadzētu kaut ko pārdomāt - uz ceļa uzcelt jaunus ''guļošos policistus'',” uzskata Rēzeknes iedzīvotājs Valentīns.

Arī Satiksmes uzraudzības rotas Latgales reģiona vecākais inspektors Spartaks Čeksters atzina, ka pēdējā laikā pie Māras pieminekļa notiekot aizvien vairāk avāriju. Septembra beigās un oktobra sākumā tur notikušas divas avārijas, vienreiz apgāzās mašīna, bet otra avārija bija traģiska, kurā gāja bojā viens cilvēks.

„Gan vienā, gan otrā gadījumā autovadītāji brauca ar ļoti lielu ātrumu. Abos gadījumos autovadītāji bija 18 gadus veci un ļoti nesen viņi saņēma autovadītāja apliecības.”

Līdz ar jauno mācību gadu Rēzeknē palielinājies jauniešu skaits, un Čeksters pieļāva, ka dažkārt jaunieši nedomā par savu un apkārtējo drošību.

Nesen notikušajās avārijās braucēju ātrums ir bijis aptuveni 180 kilometri stundā (km/h) gadījumā ar letālu iznākumu, un 90 km/h, kad  viss beidzies labi. Minētajā krustojumā nestrādā luksofori, un kā novēroja Latgales reģionālā televīzija,

vien retais autovadītājs ievēro ceļu satiksmes noteikumus uz liktenīgās gājēju pārejas.

„Ātruma kontrole ir mūsu ikdienas darbs, bet papildus mēs taisām reidus un ļoti gribētu, lai Rēzeknē tiktu uzstādīti fotoradari,” atzina Čeksters

Valsts policijas pārstāvji  informēja, ka fotoradari ne vien sekmētu uzmanīgāku un atbildīgāku braukšanu pa pilsētas ielām, bet arī palīdzētu avāriju gadījumos noteikt vainīgos, jo bieži vien tieši jaunieši, kas izraisījuši avārijas, no nozieguma vietas aizbēg.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt