Rēzeknē iedzīvotāji nobalso pret jauno sabiedriskā transporta modeli pēc metro principa

Jūlijā Rēzeknes sabiedriskajā transportā tika ieviesta jauna maršrutu tīkla shēma, kas darbojas pēc metro principa. Pasažieriem, lai nokļūtu līdz centram no attālākām pilsētās vietām, maršrutos nākas pārsēsties uz citu autobusu. Rēzeknes pilsētas domes vadība jauno sistēmu vērtē pozitīvi, jo tas ļautu pilsētai ietaupīt ap 120 tūkstošiem eiro. Tomēr, ņemot vērā daudzos iedzīvotāju iebildumus, tika rīkota aptauja, kurā varēja balsot par jauno vai veco shēmu. Iedzīvotāji varēja balsot gan ar anketām, gan Rēzeknes pilsētas interneta mājaslapā. Tiesa, interneta balsojumā atklāti arī viltus balsojumi - tādi esot bijuši trīs tūkstoši, kas netika ieskaitīti kopējā aptaujas rezultātā.

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs stāsta, ka pēc tam, kad tikuši atsijāti mākslīgi veidotie  balsojumi, iegūti objektīvi rezultāti. "Saskaitot kopā interneta balsojumus un avīzēs aizpildītās anketas, rezultāts ir šāds -  par veco kustības shēmu nobalsoja 2324 aptaujas dalībnieki, bet jauno kustības shēmu atbalstīja 1159 cilvēki. Acīmredzami, ka mums jāpilda savs solījums, jo mēs teicām, ka, ja lielākā daļa neatbalstīs jauno shēmu, tad mēs atgriežamies pie vecā modeļa," skaidro Bartaševičs.

Bartaševičs par Rēzeknes sabiedriskā transporta satiksmiLāsma Zute

  Par to, ka Rēzeknē tiks atjaunota vecā sabiedriskā transporta kursēšanas shēma, dome balsos nākamnedēļ. Autobusi pēc iepriekšējā modeļa varētu sākt kursēt no 1. oktobra.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti