Rēzeknē apstiprināti jauni sabiedriskās kārtības noteikumi

Rēzeknes pilsētas domē apstiprināti jauni “Sabiedriskās kārtības noteikumi”, kas tika pārstrādāti saistībā ar Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā, kā arī papildināti ar jaunām uzvedības normām, kas pašlaik ir aktuālas pilsētā. Aptaujātie rēzeknieši kopumā atbalsta jaunizstrādātos noteikumus, jo uzskata, ka tie palīdzēs pilsētā nodrošināt kārtību, kā arī būs vieglāk risināt konfliktsituācijas ar iedzīvotājiem.

Rēzeknē apstiprināti jauni sabiedriskās kārtības noteikumiIveta Čigāne

“Putnus baro un palodzes visas netīras. Ne mūsu kāpņu telpā, bet blakus, taču baloži lido arī pie mums. Visur drupačas, graudi un netīrība,” Latvijas Radio uzrunātā rēzekniete Anastasija pārliecināta, ka pilsētā jau sen bija jāsāk risināt daudzi sabiedriskās kārtības jautājumi, arī veļas žāvēšana balkonos, viņasprāt, nav pievilcīgs skats.

Uzrunātos rēzekniešus satrauc arī savvaļas putnu barošana pilsētas promenādē, blakus lielveikalam.

“Man vispār nepatīk, ka cilvēki baro putnus, jo - kā esmu lasījusi, ja cilvēki viņiem dod baltmaizi, tā putniem “aizklapē” kuņģi, kas nav labi. Turklāt cilvēki pieradina putnus. Putns pierod un kļūst slinks. Nekāda labuma ne cilvēkam, ne putnam īsti nav. Nu forši ir, ka tā ir izprieca bērniem," sacīja kāda Rēzeknes iedzīvotāja. 

Aizliegums sabiedriskās vietās Rēzeknē ubagot, braukt ar skrituļslidām, skeitbordu neatļautās vietās, plunčāties strūklakās, žāvēt veļu uz balkona vai lodžijā, ja tā atrodas ielas pusē, bez atļaujas izmantot dronus un citus lidaparātus, barot putnus, izņemot vietās, kur būs pašvaldības uzstādītas speciālas informācijas zīmes. Tā ir tikai daļa no jauninājumiem, kas rēzekniešiem turpmāk būs jāievēro.

Namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Rēzeknes namsaimnieks” vadītājs Pēteris Dzalbe uzsvēra, ka noteikumos iestrādātās arī citas normas, kas attiecas uz kārtības ievērošanu māju teritorijās: “Piemēram, ir viena māja Atbrīvošanas alejā, kur kaimiņiene apzināti izmet atkritumus uz līdzcilvēkiem, uz mašīnām. Vienkārši izmet pa logu. Ne Valsts policija, ne kāds cits nevar tikt ar to galā. Ir cita daudzdzīvokļu māja, kur kaimiņiene apzināti no loga ber graudus baložiem un arī sētniekam uz galvas. Mums tā nav liela problēma, ka tas ir jānovāc. Tas ir sētnieka darbs. Problēma ir tajā, ka sētnieks nestāv pie mājas 24 stundas diennaktī un ar to ir jāsakaras arī kaimiņiem. Tāpēc šie noteikumi ir vairāk vērsti uz to, lai sabiedrībai kopumā būtu estētiskāka un ērtāka dzīves vide.”

Rēzeknes Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis skaidroja, ka sabiedriskās kārtības noteikumu maiņai bijuši vairāki iemesli, un viens no tiem – situācijas, kad konflikta risinājumam nav bijis likumiska pamata.

“Saistošie noteikumi bija pieņemti 2004. gadā. Vietām tie bija novecojuši, vietām prasījās redakcionālas izmaiņas saturā. Ņemts vērā arī esošo sūdzību skaitu par kādiem konkrētiem jautājumiem un arī situācijas, kad ir konflikti, bet risinājuma nav. Ne mēs, ne policija, ne Administratīvā komisija nevar atrisināt šo situāciju tiesību normu ietvaros. Tādā gadījumā pašvaldībai ir iespēja saistošos noteikumos iestrādāt tādu kārtību, lai situāciju būtu iespējams atrisināt," norādīja Savickis.

Jauno “Sabiedriskās kārtības noteikumu” izpildes kontroli veiks Rēzeknes Administratīvā inspekcija, bet to pārkāpuma gadījumus izskatīs domes Administratīvā komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti