Dienas ziņas

ViA neapmierināta ar plānoto budžeta vietu samazinājumu

Dienas ziņas

LLU sācies piparkūku mājiņu konkurss

Ēku pārbaudes -- tikai vizuāla apskate

Reportāža: Ēku pārbaudes Daugavpilī - formālas

Pēc traģēdijas Zolitūdē Ekonomikas ministrija uzdevusi pašvaldību būvvaldēm veikt pārbaudes. Daugavpilī būvvaldes pārstāvji uzdevumu pilda, tomēr to veic formāli, jo pārbaudes aprobežojas ar ēku pārstāvju iztaujāšanu un vizuālu apskati. Būvvaldes pārstāvji norāda, ka padziļinātām ekspertīzēm nav ne laika, ne tehniska aprīkojuma.

Daugavpils būvvaldes pārstāvji sākuši pārbaudīt pilsētas tirdzniecības iestādes. Tomēr Daugavpils pilsētas domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta būvvaldes vadītājs Valērijs Ļaksa atzīst, ka ēkas izdosies pārbaudīt tikai vizuāli.

"Jebkuru konstrukciju var pārbaudīt pašreizējos apstākļos, bet mums nav tādu resursu, ne tādu finanšu līdzekļu, lai varētu to izdarīt un tad mums te būtu jāstrādā gadiem ilgi, lai to izdarītu," atzīst Ļaksa. Tomēr viņš norāda, ka jebkura ēka, kas nodota ekspluatācijā, ir jāpārbauda ēkas apsaimniekotājiem.

Mūsu atbildība kā būvvaldei paliek tā, ka mēs kādreiz četrus piecus gadus atpakaļ esam to pieņēmuši ekspluatācijā," viņš saka.

Vairums Latgales reģionālās televīzijas uzrunāto iedzīvotāju atzīst, ka viņiem ir nedrošības sajūta un bailes par to, lai kas līdzīgs kā Zolitūdē neatkārtotos.

"Pirmajā mirklī, kā iegājām veikalā, tā uzreiz skatījāmies uz griestiem, skatījāmies apkārt, tagad jau pamazām aizmirstas un, ja kaut kas ir lemts liktenī, no tā neizbēgsi it īpaši mūsu laikos, kad ir tik ātra, steidzīga celtniecība - visu ātri ceļ nodod un, lūk, rezultāts," stāsta uzrunātā daugavpiliete Aleksandra. Viņa atzīst, ka nedrošības sajūta ir par to, ka kaut kas tāds kā Zolitūdē var notikt ar katru no mums. 

"Produkti tāpat jāpērk, tāpēc izvēles īpaši nav, mēs nevaram sēdēt mājās un neiet uz veikalu," atzīst cita uzrunātā Jūlija.

Uzrunātie arī cer, ka traģiskais notikums būs ieviesis stingrākas pārbaudes būvniecības nozarē.

Nozīmīgāko būvobjekktu pārbaudi Daugavpilī būvvaldes speciālisti plāno paveikt līdz mēneša beigām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt