Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Bezskaidras naudas norēķini var aizbaidīt trūcīgos donorus

Dienas ziņas

Latgalē palīdz bērniem ar autismu

Remontējot valsts ceļu, bojā pašvaldības ceļus

Remontējot autoceļu Liepāja – Lietuvas robeža, cieš apkārtējie ceļi

Ilgi gaidītajam valsts autoceļa Liepāja – Lietuvas robeža remontam nepieciešamie materiāli tiek vesti pa pašvaldības ceļiem, kas šādām slodzēm nav paredzēti un paši cieš.

Šobrīd vairāk nekā 20 kilometru garajā posmā no Nīcas līdz Rucavai notiek remontdarbi, kas radījuši neērtības ne tikai autobraucējiem, bet arī iedzīvotājiem Rucavas novada Dunikas pagastā.

Vietējās nozīmes ceļi pēdējo divu nedēļu laikā dabūjuši krietni vien trūkties, atzīst Dunikas pagasta iedzīvotāji.

Garām Sikšņu ciema centram uz tuvējo Ozolmeža krautuvi pēc ceļa remontam nepieciešamajiem izejmateriāliem kursējušas smagās automašīnas, radot necaurredzamus putekļus.

Savukārt nedēļas nogalē netrūcis arī privātmašīnu, kas meklējušas iespēju apbraukt šobrīd izvietotos 11 luksoforus remontējamās šosejas posmā no Nīcas līdz Rucavai. „Nedēļas laikā, kad te strādāja firmas, mūsu ceļš bija izdauzīts bedrains. Tas pats noticis arī ar valsts autoceļu Bārta – Rucava,” sacīja Dunikas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Vidējais.

Tā kā pie izejmateriālu krautuves var nokļūt tikai pa pašvaldības ceļu, tad šobrīd transporta plūsma novirzīta tuvāk valsts ceļam, kas būtu vien divu kilometru attālumā.

Pagājušajā nedēļā Rucavas novada deputāti arī lēmuši augusta sākumā izvietot atbilstošas aizlieguma zīmes uz ceļa Sikšņi - Liepieni. „Šobrīd zīme būs ierobežojums -18 tonnas ar papildus zīmi, ka varēs ar pašvaldību saskaņot. Mēs apzinām savus uzņēmējus, lai netraucētu viņu saimniecisko un ikdienas dzīvi,” saka Rucavas novada domes izpilddirektors Guntis Ratnieks.

Remontējot valsts ceļu, nedrīkstētu ciest vietējie ceļi, kas jāuztur no pašvaldības līdzekļiem, atzīst rucavnieki. „Mums ir bažas par to, ka valsts saviem ceļiem atradīs finansējumu, taču pašvaldības budžets ir tik, cik tas ir,” skaidro Rucavas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Romāns Timbra.

Lai turpmāk nepasliktinātu vietējās nozīmes ceļa posma stāvokli, kas nodrošina piekļuvi krautuvei, pašvaldība tuvākajās dienās noslēgs līgumu ar būvniekiem par ceļa uzturēšanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt