Panorāma

Valsts veselības apdrošināšana atkarīga no nākamās koalīcijas

Panorāma

Ko darīs nepārvēlētie daputāti?

D. Reizniece-Ozola pamet "Latvijai un Ventspilij"

Reizniece-Ozola varētu pievienoties Latvijas Zemnieku savienībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura pašlaik pārstāv partiju "Latvijai un Ventspilij", varētu pievienoties citai Zaļo un Zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošajai partijai – Latvijas Zemnieku savienībai (LZS). To Reizniece-Ozola atzina Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā".

Pagaidām partijas maiņa nav notikusi, bet jautājums ir pārrunāts ar LZS biedriem. Uzmanību tam pievērsis arī partijas "Latvijai un Ventspilij” vadītājs Aivars Lembergs, kurš mikroblogošanas vietnē "Twitter" ierakstījis, ka Reizniece-Ozola paudusi vēlmi vadīt LZS.

Reizniece-Ozola raidījumā "Krustpunktā" norādīja, ka runas, ka viņa varētu nomainīt Augustu Brigmani LZS vadībā, neatbilst patiesībai. Brigmanis nupat izturējis uzticības balsojumu. Politiķe gan atzina, ka apsver iespēju pievienoties LZS.

"Tas, ka es jau ilgu laiku darbojos nacionāla līmeņa politikā, protams, man liek domāt par iesaisti nacionāla līmeņa politiskā spēkā, un Zemnieku savienība man ir simpātiska ar to, ka tā ir tradīcijām bagāta partija. (..) 

Ja es tajā darbotos, tad, protams, mans pienesums, kā es to redzu, būtu padarīt to par daudz eiropeiskāku, nekā tas ir šobrīd, modernāku, dinamiskāku, mūsdienu prasībām atbilstošāku, ja tā var teikt, nacionāli konservatīvu spēku," sacīja politiķe.

Atbildot uz klausītāja jautājumu, vai Reizniece-Ozola būtu gatava pamest ZZS, lai pievienotos kādam jaunam politiskam spēkam, viņa atbildēja noraidoši. "Nav liela māksla mainīt partijas (..). Daudz lielāka māksla, manuprāt, ir būt labam komandas biedram un palīdzēt mainīt partiju uz labu," teica Reizniece-Ozola, paužot pārliecību, ka ZZS ir nākotne gan Latvijas, gan Eiropas politikā.

Reizniece-Ozola izvairīgi atbildēja uz jautājumu par interesi kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās. "Domāju, ka mums šobrīd svarīgi ir koncentrēties uz jaunas Saeimas, jaunas valdības izveidi,

un mājās, vismaz tuvākajā laikā, ir ļoti daudz, ko darīt. (..) Es nesaku nē [kandidēšanai uz Eiropas Parlamentu]," teica politiķe.

Savukārt, vērtējot 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus, saskaņā ar kuriem ZZS ieguva vien 11 mandātus parlamentā, Reizniece-Ozola sacīja, ka to varētu skaidrot ar vairākām lietām. Vēlētājiem, viņasprāt, bija samērā plaša izvēle, un ZZS atpalika zīmolu sacensībā. "Mums [ZZS] bija piecas dažādas kampaņas piecos dažādos apgabalos, kas apmulsināja vēlētājus," uzskata Reizniece-Ozola.

13.Saeimā nav iekļuvis ilggadējais ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Reizniece-Ozola gan norāda, ka par frakcijas vadīšanu pagaidām nav domājusi. Viņai pievienojoties LZS, 13.Saeimā no partijas “Latvijai un Ventspilij” būs palikuši divi deputāti – Jānis Vucāns un Gundars Daudze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti