Reirs: Valdība varētu straujāk palielināt aizsardzības budžetu

„Ņemot vērā signālus no Ukrainas un pierobežām, būs iemesls, lai valdība pieņemtu lēmumu straujāk palielināt aizsardzības budžetu,”   sarunā ar Latvijas Radio atzina finanšu ministrs Jānis Reirs. 

Pie šī uzdevuma varētu ķerties augustā.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece intervijā LTV „Rīta Panorāmā” pirmdien sacīja, ka  Latvijas aizsardzības budžets līdz 2% no iekšzemes kopprodukta ir jāpalielina agrāk nekā 2020.gadā.

Šādu aizsardzības budžeta līmeni dalībvalstīs paredz NATO nosacījumi, bet Latvija ir viena no tām valstīm, kura joprojām šo nosacījumu nepilda.  

Reirs atgādināja, ka likumā paredzēta aizsardzības budžeta palielināšana līdz 2% no IKP līdz 2020.gadam, taču likumā arī ierakstīts, ka aizsardzības budžets jāpalielina pakāpeniski ne mazāk par noteikto apjomu, līdz ar to iespējams to palielināt arī straujāk, nepārkāpjot likumu.

Reirs pārliecināts, ka signāli no Ukrainas un Latvijas pierobežas ir pietiekams iemesls, lai koalīcija lemtu palielināt aizsardzības budžetu straujāk, jau nākamajā gadā. Darbs pie nākamā gada budžeta sāksies augustā.  

Jānis Reirs par aizsardzības budžeta palielināšanu

  Bažas par Latvijas aizsardzības spējām palielinājās līdz ar Krimas aneksiju pērn martā un iebrukumu Ukrainā aprīlī. Kaujas Donbasā starp Ukrainas armiju un prokrieviskajiem kaujiniekiem un, pēc Ukrainas un NATO paustā - Krievijas armiju, notiek vēl šobrīd. Krievija gan nekad nav atzinusi, ka tās armija atrodas Ukrainas teritorijā.

  1 komentārs
  nekauņa
  VALDĪBA GAIDA MAZOS ZAĻOS CILVĒCIŅUS ???
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti