VARAM piedāvās jaunu valsts investīciju programmu pašvaldību atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosinās veidot jaunu valsts investīciju programmu pašvaldību atbalstam, par to Latvijas Radio intervijā pastāstīja nozares ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Ministre atzīmēja, ka šogad pašvaldībām ir grūtības izstrādāt sabalansētus budžetus, tāpēc viņa pauda cerību, ka pašvaldības būs starp prioritārajiem jautājumiem nākamā gada valsts budžetā.

Papildus tam VARAM piedāvās veidot valsts investīciju programmu pašvaldību atbalstam.

Bērziņa to pamatoja ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, it īpaši laukos, tāpēc reformas, kuru dēļ samazinās skolu un pasta nodaļu skaits un citi pakalpojumi, ir neizbēgamas. Viņasprāt, valstij būtu jāmeklē iespējas, kā reģionus atbalstīt šajās pārmaiņās. 

Ministres uzskata, ka investīciju programmai vajadzētu būt ikgadējai. VARAM piedāvā no šīs programmas finansēt, piemēram, jaunu skolu būvniecību Pierīgā, skolu rekonstrukciju, dabaszinātņu kabinetu izveidi, ceļu sakārtošanu un skolēnu autobusus.

Politiķe norādīja, ka programmu varētu sākt ar 2025. gadu, lēšot, ka katru gadu tai būtu nepieciešami vismaz 75 miljoni eiro no valsts budžeta. Bērziņa paredz "smagas diskusijas" par nākamā gada budžetu, taču cer, ka pašvaldību jautājums būs starp prioritārajiem. 

KONTEKSTS:

Minimālās algas pieaugums, pirmsskolas pedagogu algu pieaugums, pašvaldību policijas izveide, deinstitucionalizācijas projekta turpināšana un, protams, augsto kredītprocentu apmaksa. Tam visam, plānojot šī gada budžetus, vairākās pašvaldībās trūkst naudas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti