Reiram jāskaidro atkāpšanās no solījumiem zīdaiņu specializētām audžuģimenēm

Saeima ceturtdien, 17.maijā, skatīja desmit opozīcijas deputātu pieprasījumu labklājības ministram Jānim Reiram ("Vienotība") sniegt skaidrojumu par atkāpšanos no Saeimai un audžuģimenēm dotajiem solījumiem attiecībā uz specializētajām audžuģimenēm.

Par konfliktu, kas izveidojies starp ministriju un audžuģimenēm, sabiedriskie mediji ziņojuši jau iepriekš. Deputāti no Latvijas Reģionu apvienības atsaucas uz Labklājības ministrijas mājaslapā publicētajām infografikām, kurās iekļautas četras specializācijas grupas, nevis tikai divas. Audžuģimeņu noteikumos nav iekļautas audžuģimenes tieši zīdaiņiem.

Tāpat ministram lūgs skaidrot, kāpēc audžuģimenes, pretēji iepriekš solītajam atalgojuma pieaugumam, līdz pat šim brīdim nekādu papildu atlīdzību nav saņēmušas. Šis jautājums ceturtdien, 17.maijā, nodots Saeimas Pieprasījumu komisijai.

Saeimas deputāte Inga BiteVita Anstrate
  "Solīja, ka nauda ir piešķirta. Tūlīt būs specializētās audžuģimenes, kuras saņems atlīdzību par savu darbu un kuras būs gatavas uzņemt un audzināt šos zīdaiņus. Šobrīd mēs redzam, ka Labklājības ministrija ir izstrādājusi noteikumus, kuri saucas "Audžuģimeņu noteikumi", un šajos noteikumos nav specializēto audžuģimeņu, kuras būtu gatavas rūpēties par zīdaiņiem. Turklāt mēs dzirdam sabiedriskajā medijā, ka audžuģimenes nesaņem tām paredzēto atlīdzību par darbu un nav zināms, vai tuvākajā laikā viņas šo atlīdzību saņems.

   

  Jāsaka, ka ir pagājis pusotrs gads kopš šiem solījumiem, un tiešām, vai ministrs uzskata, ka pusotrs gads ir pietiekams, lai mēs aizmirstu to, kas ir runāts šeit, no šīs tribīnes?

  Un to, kas ir rakstīts plānošanas noteikumos? Mēs pieprasām ministram skaidrot savu rīcību," teica Saeimas deputāte Inga Bite.

  Šonedēļ notiek atkārtotas sarunas starp ministriju un nevalstiskajām organizācijām. Noteikumu gala versiju atbildīgā ministrija valsts sekretāriem plāno nodot tieši pēc nedēļas.

  KONTEKSTS:

  Iepriekš bija plānots, ka no gada vidus audžuvecāki, kas specializēsies zīdaiņu aprūpē, aprūpēs bērnus ar īpašām vajadzībām vai arī uzņems bērnus krīzes situācijās, kļūs par profesiju. Bija paredzēts specializētām audžuģimenēm maksāt algu, un no tās tiktu nomaksāti visi nodokļi.

  Paredzēts, ka papildus atlīdzībai, ko audžuģimenes saņem par audžuģimenes pienākumu pildīšanu, kā arī līdzekļiem bērna uzturam, krīzes audžuģimenēm atalgojums būs 430 eiro mēnesī. Savukārt audžuģimenēm, kas specializējas zīdaiņu un bērnu ar invaliditāti aprūpē, atalgojums pēc nodokļu nomaksas būšot 770 eiro mēnesī.

  Pretēji iepriekš plānotajam Labklājības ministrija otrdien valdībā vēl neiesniedza grozījumus noteikumos saistībā ar  specializētajām audžuģimenēm. Tā vietā norit saspringtas diskusijas - audžuģimeņu apvienība pārmet ministrijai, ka tā plānoja veidot dažādu specializāciju ģimenes, kas tagad sašaurinājušās vien līdz divām.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti