Dienas ziņas

130 eiro par mājdzīvnieka atgūšanu

Dienas ziņas

Piemin komunistiskā genocīda upurus

Reģionālās slimnīcas piesaista rezidentus

Reģionālās slimnīcas piesaista rezidentus; Daugavpilī vajadzīgi 48 speciālisti

Joprojām aktuāla problēma ir ārstu trūkums reģionālajās slimnīcās. Daugavpilī vien ir vajadzīgi 48 speciālisti. Vietām situācijas risināšanā iesaistās pašvaldības, piešķirot stipendiju un mājokli rezidentiem ar noteikumu - reģionālajā slimnīcā būs jānostrādā vēl pieci gadi. Jaunie mediķi šādu atbalstu vērtē atzinīgi un norāda, ka nereti tieši reģionālajās slimnīcās iespējams gūt daudz pilnīgāku praksi specialitātē.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā šobrīd ir 48 vakances. Slimnīcas vadītāja vietnieks smej - vieglāk būtu norādīt, kuru nozaru speciālisti nav nepieciešami. Ar pašvaldības atbalsta sistēmu jauno speciālistu piesaistīšanai, mediķu rindām pievienojušies 16 rezidenti.

„Mēs pie šī jautājuma strādājam jau sen un ilgus gadus, bet tik daudz jauno speciālistu kā šogad plānojas un turpmākajos gados - līdz šim nebija,” secina  Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja vietnieks Edgars Lefkāns.

Natālijai un Andrejam šis ir pēdējais rezidentūras gads. Pašvaldības sniegtā stipendija 220 eiro apmērā bija motivējošs faktors par labu viņu izvēlei. Turklāt kā līgumā noteikts - nākamos piecus gadus būs jāturpina darbs Daugavpils reģionālajā slimnīcā jau kā ārstiem. Jaunieši uzsver - tā kā rezidentu pieplūdums nav tik liels, te var gūt lielāku tieši praktisko pieredzi.

„Uzsākot rezidentūru Rīgā, mums pasaka, ka Rīga ir pārpildīta, bet reģionos trūkst speciālistu. Tas arī motivē braukt uz šejieni strādāt,” atzīst ginekoloģe un dzemdību speciāliste, piektā gada rezidente Natālija Fomina, kurai piekrīt arī Andrejs Pupkevičs: „Praktiski visas labākās vietas ir aizņemtas un pilnvērtīgu ķirurga darbu dabūt ir ārkārtīgi grūti. Savā ziņā konkurence ir laba - palīdz attīstīties, bet dažkārt, kad tā ir pārāk stirpa, tā kavē attīstību. Varbūt reģionu situācija un variants, kur tās iespējas ir plašākas, arī attīstībai dot labāku momentu.”

Arī citas Latgales pašvaldības īsteno šāda veida atbalsta programmas. Tāpēc, lai piesaistītu vēl lielāku rezidentu skaitu, mediķu stipendiju Daugavpilī plāno pietuvināt minimālās algas apmēram. Jau šobrīd no pašvaldības budžeta šim nolūkam tiek tērēti vairāki desmiti tūkstoši eiro. Un domes sēdē izskatīta mediķu stipendijas piešķiršana vēl 11 personām.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti