Rasnačs un Cilinskis vairs nepretendē uz NA valdi

Nacionālā apvienība (NA) sestdien, 12.decembrī, Bauskā pulcējas uz partijas kongresu, kurā tiks izvērtēts partijas darbs pašvaldībās un Saeimā, kā arī notiks izpildinstitūcijas pārvēlēšanas. Partijas augstākā vadība gan nemainīsies, jo abi partijas līdzpriekšsēdētāji Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš ir vienīgie kandidāti uz šiem amatiem.

Nacionālajai apvienībai kongresā būs jāievēl 14 valdes locekļi, taču īstā kopnkurence būs vien uz sešām vietām, kandidātus uz kurām izvirza nodaļas. Partijas līdzpriekšsēdētāji valdē darbojas automātiski, bet sešus valdes locekļus izvirza Saeimas frakcija, un tie kongresam ir vien jāapstiprina.

No frakcijas deleģētajiem locekļiem pieci jau tagad darbojas valdē: Jānis Dombrava, Rihards Kols, Inese Laizāne, Ināra Mūrniece un Imants Parādnieks. Viņiem pievienosies arī Edvīns Šnore, par kuru kongresa materiālos teikts: „Edvīna uzskati atspoguļo klasisku nacionālkonservatīvo ideoloģiju, viedoklis ir balstīts gan emocionālos, gan galvenokārt analītiskos apsvērumos.”

Uz sešām atlikušajām vietām pretendē 12 kandidāti. Daļa to arī dara atkārtoti – no tiem pazīstamākie ir Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks un partijas ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts. Par jaunpienācēju valdē varētu kļūt kultūras ministre Dace Melbārde un Nacionālās apvienības Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis.

Taču jau tagad ir skaidrs, ka Nacionālās apvienības valdi atstās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un Saeimas deputāts Einārs Cilinskis. Pēdējā valdes sēdē abi atsaukuši savas kandidatūras ar pamatojumu, ka valdē būtu jāienāk jauniem prātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti