Rīta intervija

Dana Reizniece-Ozola par sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus

Rīta intervija

"Pasažieru vilciena" vadītājs Rodžers Jānis Grigulis par jaunajiem vilcieniem, vagoniem

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs par neuzticības balsojumu Saeimā

Rasnačs par viņa demisijas pieprasīšanu: Redzu saistību starp Sudrabu, Mežecki un Sprūdu

Tieslietu ministra Dzintara Rasnača (Nacionālā apvienība) demisiju vēlas tie, kas gūst daudzmiljonu peļņu no apšaubāma biznesa, un ir redzama saistība starp Saeimas opozīcijas politiķiem un ministra demisijas pieprasītājiem Ingunu Sudrabu (“No sirds Latvijai”) un Romānu Mežecki (“No sirds Latvijai”), kā arī maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu.

Intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” ceturtdienas, 14. jūnija, rītā Rasnačs skaidroja, ka vairākas starptautiskas organizācijas Latvijā notikušās reformas maksātnespējas jomā atzinušas par virzību pareizajā virzienā un norādījušas, ka tās ir jāturpina. Pēc Rasnača teiktā, viļņošanās nozarē sākusies brīdī, kad no apcietinājuma tika izlaists Sprūds. Atsevišķi spēki apzinās, ka no viņu rokām izslīd viegls bizness, līdz ar to ir uzbrukums tieslietu sistēmai.

Vaicāts, kāpēc arī daļa pozīcijas politiķu apsver iespēju atbalstīt Rasnača demisijas pieprasījumu, viņš atbildēja, ka ir nepieciešams uzlabot saziņu koalīcijas partiju vidū. Savukārt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavību viņš noraidīja kā argumentu savai demisijai.

Rasnačs pauda, ka arī maksātnespējas nozare vairs nav saucama par mafiju, kāda tā bija pirms trim, pieciem gadiem.

Ja agrāk sistēma darbojās pašpārvaldes ietvaros, tad tagad jomā ir “puskriminālās elementu profesionālās eksistences pēdējā stadija”.

Viņaprāt, nav arī nozīmes, kāda partija vada ministriju. Svarīgākais ir tas, cik labi ministrs sadarbojas ar premjeru un cik labi ministra komanda sadarbojas ar ierēdniecību.

Vaicāts, vai viņš vēlēsies kandidēt nākamajās Saeimas vēlēšanās, viņš atteica, ka “kandidēt ir mans pienākums pret vēlētāju, kas par mani balsoja un balsos”. Turklāt viņš ir gatavs kandidēt uz tieslietu un iekšlietu ministra amatu.

Tikmēr viena no demisijas pieprasītājām Sudraba Latvijas Radio pauda, ka Rasnačam ir jāatkāpjas no amata. “Ja zaldātam uzliek ģenerāļa uzplečus, tad viņš arī turpina rīkoties kā zaldāts,” salīdzināja Sudraba. Pēc viņas teiktā, maksātnespējas joma ir ļoti būtiska un izmaiņas ir bijušas deklaratīvas – sistēma kā bija necaurskatāma, tā arī palikusi. Ja ministram liekas, ka, neapstiprinot vienu vai otru administratoru, uzlabojas visa sistēma, “tad viņš dzīvo ļoti mazā sapņu dārzā”. Turklāt Rasnačam bija dota iespēja vairākus gadus sakārtot maksātnespējas administratoru.

Paredzams, ka Saeima opozīcijas iesniegto Rasnača demisijas pieprasījumu izskatīs ceturtdien.

5 komentāri
Ainār Vīzl
Kādēļ šis "Goda vīrs"nevar būt tiešām atbildīgs un atkāpties, es zinu un ticu, ka citiem šo nozari izdosies labāk sakārtot.
Zigfrida Kalatrida
N...jaa - “kandidēt ir mans pienākums pret vēlētāju, kas par mani balsoja un balsos”. - Ja me buutu karogkaatc, ielikts tai listee kaadaa 4 vietaa, me 100p. savaaktu lielu chupu " vēlētāju, kas par mani balsoja un balsos”. 2. Turklāt viņš ir gatavs kandidēt uz tieslietu un iekšlietu ministra amatu - a to ... uz ANO spici va Dieva pirmo zemeskjikjelju slabo, б/у skapja nahaljavu paarvadaataaj :) ?
Anonīms lietotājs 6871
LV vairojas negodīgums - amatpersonas, politiķi, biznesmeņi-krāpnieki iemanījušies melot acīs skatīdamies, nesarkt, nestomīties tik ilgi, kamēr nepieķer pie rokas, un arī tad, kad pieķer, savus melus un nedarbus uztvert vēsi - "nu un tad". Viņi atļaujas ne tika nepildīt savus amata pienākumus, bet tā saauguši ar kriminālām darbībām, ka tās kļuvušas par ikdienu, - notāri vilto dokumentus, uzņēmēji shēmo, mna izlaupa, politiķi piesedz, vid kautri klusē, - apkārtējos manāmas bailes runāt, atklāt, stāties pretī, jo ne mana cūka, ne mana druva. Tiesībsargājošie un politiķi imitē darbības un TIKAI PĒC SPĒRIENA vai masu protestiem, lai gan tieši viņu pienākumos ietilpst atklāt nelikumības, grozīt likumdošanu, ja vajag, AKTĪVI RĪKOTIES, redzot, ka procesi nenotiek VALSTIJ VĒLAMAJĀ virzienā. Gļēvo un negodīgo laiks.
Anonīms lietotājs 17890
NA un Rasnačs gadiem ilgi piesedza daudzmiljonu peļņu no apšaubāma biznesa gūstošo maksātnespējas administratoru mafiju un badīgi rija Lūša un Sprūda sazagtos labumus. Un tagad šīs melis un liekulis vēl atļaujas muld par nelabvēļiem, kuri grib apturēt nesavtīgo reformatoru. Fake news labākajās kremlinu tradīcijās.
Vadims Kislovs
Ministr - jā tā'var tevi saukt ! Tu zinot vissu to neapturēji visu savu ministrēšanas lauku bet algu tev maksāja nodokļmaksātāji kuri arī cieta no tā visa jo pelnošus uzņēmumus vnk ''norakstīja'' dodot iespe'ju tādiem Sprūdiem ieskaitīt sev miljonus bet tūkstosīem bija zaudēts darba . Liepājas Metalurgs - ta'pati shēma bet ar valsts elites piesaisti un ... Liepāja stāv !!! Taķā ej un sāc saņemt pensiju
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti