Dienas ziņas

Latvietis popularizē NVO dienu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rankā satiekas kokkopji – arboristi

Rankā satiekas kokkopji – arboristi

Lai dalītos pieredzē un apspriestu aktuālākās darba metodes, divu dienu praktisko semināru Rankā aizvadījuši kokkopšanas aroda meistari. Arboristi izkopa vairākus senos kokus Rankas pagasta centrā.

Lai gan Rankas apkārtnē šajās dienās uzsnidzis sniegs, kokkopjiem - arboristiem - tas nav šķērslis parūpēties par pagasta centrā augošajiem senajiem kokiem. Vīriem uzdevums ir skaidrs, vien nedaudz jāuzmanās, jo zari var būt slideni.

"Sakopt koku, noņemt bīstamos, sausos zarus. Lai neapdraud tautu, kas apgrozās šajā vietā, un papildus mācīties," darba uzdevumus uzskaitīja arborists praktikants Edgars Veide.

Ogres tehnikuma profesionālo priekšmetu pedagogs Armands Lapiņš stāstīja, ka šādu satikšanos Rankā aroda meistariem un tiem, kuri vēl tikai apgūst kokkopja profesiju, nolēmis rīkot, lai dalītos pieredzē. Šī ir iespēja aroda meistariem satikties ar izglītojamiem un kopīgi pārrunāt dažādas nozarē aktuālās darba metodes.

"Mēs strādājam pie lielu zaru nozāģēšanas un nolaišanas, tas prasa papildu izpratni un zināšanas, kā to pareizi darīt.

Vienkārši uzkāpt un nogriezt zaru, tas var apdraudēt pašu kāpēju, turklāt īpašumus un cilvēkus uz zemes, kas strādā," teica Lapiņš.

Vīri atzina, ir vērtīgi satikt citus šī aroda meistarus, jo nereti tieši izglītojamie sniedz vērtīgas atziņas par savu praktisko darba pieredzi, kas noder jau pieredzējušiem kokkopjiem. Par šādu satikšanos gandarīti arī Ogres tehnikuma Rankas struktūrvienībā. Šeit jaunieši apgūst meža mašīnu operatora profesiju, taču, redzot, kā arboristi darbojas, iespējams, jauniešus uzrunā arī šī profesija.

Nākamajā nedēļas nogalē Rankā notiks Starptautiska kokgāzēju treniņnometne, gatavojoties Eiropās kokgāzēju sacensībām, kuras 2021. gadā rīkos Ogres tehnikums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt