Dienas ziņas

E. Levits: Jāstiprina latviešu valoda

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskas novadā atklāj nelegālu pārtikas ražotni

PVD atklāj un aptur nelegāla gaļas produktu ražošanas uzņēmuma darbu Codē

Pārtikas veterinārais dienests (PVD) Bauskas novada Codes pagastā atklājis nelegālu pārtikas ražotni, no kuras izņemtas un iznīcinātas gandrīz divas tonnas antisanitāros apstākļos ražotu pārtikas produktu. Pārtikas ražotājs ne vien pārkāpis Pārtikas aprites likumu, bet arī neesot bijis reģistrēts uzņēmumu reģistrā.

PVD nelegālo pārtikas ražotni atklājis apmēram puskilometru aiz Codes pagasta centra lauku viensētā, un tā apjoma ziņā bijusi līdzvērtīga vidējam pārtikas ražošanas uzņēmumam Latvijā. Pārbaudi PVD organizējis, jo saņēmis sūdzību par, iespējams, nelegālu cūkgaļas iepirkšanu. Kā izrādījies, notikusi arī gaļas pārstrāde un antisanitāros apstākļos saražotā produkcija arī tirgota.

PVD  informēja - pārbaudē konstatēts, ka uzņēmums darbojas nolietotās telpās, kurās nav iespējams nodrošināt higiēnas prasību izpildi. Telpu sienas, griesti, grīdas – bojātas un grūti kopjamas. Ventilācijas sistēma nav piemērota pārtikas ražošanas telpām, tādējādi telpās veidojas mitrums, kā rezultātā vietām novērojams pelējums. Nav nodrošināta atbilstoša ūdens padeve, ir bojāta kanalizācija.

Tāpat pārbaudē konstatēts, ka netiek nodalītas izejvielu un gatavās produkcijas plūsmas, tādējādi produkciju pakļaujot augstam mikrobioloģiskā, kā arī telpu nolietojuma dēļ – fizikālā piesārņojuma riskam.

Aukstuma kamerā konstatēta svaiga, sadalīta gaļa, svaiga gaļa marinādē, kūpinājumi, dažādas desas un citi gaļas izstrādājumi bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem un marķējuma.

Uzņēmuma transportlīdzeklī, sagatavoti piegādāšanai klientiem, konstatēti gaļas, piena, zvejas un citi produkti bez marķējuma un pavaddokumentiem. Transportlīdzeklis nav aprīkots ar aukstuma kameru, un produkcija tiek pārvadāta apkārtējās vides temperatūrā, nenodrošinot atbilstošus transportēšanas apstākļus.

Pārbaudē izņemtas teju divas tonnas dažādu pārtikas produktu, galvenokārt svaiga vai saldēta cūkgaļa, vistas gaļa, dažādi gaļas un zvejas produkti, siers, biezpiens, olas.

"Tie ir 1680 kilogrami pārtikas produktu, kas tika izņemti un šobrīd jau ir iznīcināti, nododot blakusproduktu pārstrādes uzņēmumā," stāstīja PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis.

Pēc viņa teiktā, nelegālais uzņēmums darbojies vismaz kopš vasaras, un saražoto produkciju tirgojis no transporta līdzekļa, kurā neesot bijusi ne saldētava, ne aukstuma kamera. Pagasta centrā uzrunātie iedzīvotāji par nelegālo rūpalu gan īsti neko neeesot zinājuši.

Pret uzņēmuma īpašnieku uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi. PVD Codē atklātais nelegālais uzņēmums šogad esot pirmais Zemgales reģionā. Maksimālais sods, ko saņems nelegālais darbonis par pārkāpumiem Pārtikas aprites likumā, fiziskām personām ir 1500 eiro.

PVD aicina – iegādājoties pārtikas produktus sludinājumu portālos un sociālās saziņas vietņu interešu grupās, būt uzmanīgiem un prasīgiem, vienmēr pārbaudot, vai produktu tirgotājs ir identificējams kādā no PVD reģistriem.

PVD atgādināja, ka sludinājumā, kas aicina iegādāties pārtikas produktus, ir obligāti jābūt norādītam pārtikas apritē iesaistītā uzņēmuma nosaukumam, vēlams – PVD reģistrācijas numuram, lai patērētājs varētu pārliecināties, vai uzņēmums ir reģistrēts PVD. Tāpat pirms pirkuma veikšanas patērētājam ir jābūt pieejamai visai informācijai par pārtikas produktu, ko tas grasās iegādāties.

Ja tiek iegādāti tādi pārtikas produkti, kuru uzglabāšanas un transportēšanas laikā jānodrošina atbilstoša temperatūra, piemēram, gaļas produkti, to piegāde, izmantojot pakomātu starpniecību, nav pieļaujama. Turklāt pakomātu kompānijas savos iekšējos noteikumos ir norādījušas, ka pakomātos aizliegts sūtīt ātri bojājošos pārtikas produktus un sūtījumus, kuriem nepieciešams nodrošināt speciālu temperatūras režīmu.

Tāpat PVD neiesaka iegādāties aukstumā uzglabājamus  dzīvnieku izcelsmes produktus, ja tie pircējam tiek atvesti transportlīdzeklī, kas nav aprīkots ar iekārtām atbilstošas temperatūras uzturēšanai.

PVD aicināja patērētājus būt piesardzīgiem un neiegādāties nezināmas izcelsmes, apšaubāmas kvalitātes pārtikas produktus no PVD nereģistrētiem pārtikas produktu ražotājiem un/ vai izplatītājiem. Nezināmas izcelsmes produkti apdraud patērētāju veselību, jo tie var būt ražoti, pārvadāti un izplatīti nepiemērotos higiēnas apstākļos un neatbilstošā temperatūrā, pieļaujot pārtikas piesārņojuma risku. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti