Dienas ziņas

Šovasar skanēs mūzika uz Gaujas

Dienas ziņas

Noskaidroti konkursa «Zelta puteklis» uzvarētāji

Izveidota mūzikas dabas taka Purmsātos

Purmsātos izveido mūzikas dabas taku

Šopavasar Priekules novada Virgas pagasta Purmsātu muižas centrā izveidota īpaša dabas taka, kurā izvietoti lielformāta āra mūzikas instrumenti, kas pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Muzicēšanu brīvā dabā gan nodarbībās, gan sava prieka pēc pirmie paguvuši iemēģināt Purmsātu speciālās internātpamatskolas audzēkņi un pedagogi.

Ksilofons, spoguļzvani, varavīksnes bungas, vertikālie zvani un marimba ir pieci mūzikas instrumenti, kas uzstādīti starp simtgadīgā parka kokiem, iepretim muižas ēkai, kur atrodas Purmsātu speciālā internātpamatskola.

Instrumenti izgatavoti no augstvērtīga materiāla, lai nodrošinātu skaņas kvalitāti jebkuros laika apstākļos. Kā atzīst skolas pedagogi, tad starpbrīžos un arī vakaros tālu apkārtnē dzirdamas mūzikas skaņas. “Katru vakaru nāku, kad ir brīvais laiks. Izskrienu ārā un paspēlēju,” saka Purmsātu speciālās internātpamatskolas audzēkne Madara Novika.

Viņai pievienojās mūzikas terapijas pedagogs Normunds Kārkliņš.

“Mūzikas instrumentiem piemīt tāda īpašība: ar viņiem bērns var daudz ko pateikt tādu, ko viņš nevar izteikt vārdos,” saka Kārkliņš.

Mūzikas dabas takā muzicēšanā notiek pēc mirkļa sajūtām, improvizējot - saplūstot ar vēju un putnu dziesmām. Bērni visvairāk esot iecienījuši ksilofonu un bungas, taču mūzikas nodarbībās tiekot apgūta visu esošo instrumentu spēle gan divrocīgi, gan četrrocīgi. Pēc pedagogu vērojumiem acīmredzami mainoties  audzēkņu uzvedība un koncentrēšanās spējas. “Ir situācijas, kad bērni saka - nē, es nevaru, negribu. Bet tad, kad pamēģina, kad viņš ir parādījis no sevis, tad tomēr - es varu un gribu,” pauž mūzikas pedagoģe Igeta Cīrule.

Skolas mūzikas pedagogi kopā ar audzēkņiem izveidojuši īpašu skaņdarbu – uz fona mūzikas ritmiski katrs iespēlē savu instrumentu.

Jānim šajā ansamblī uzticēta vertikālo zvanu spēle. “Kādas divas trīs nedēļas [pagāja],  ātri iemācījos, ātri,” pauž Purmsātu speciālās internātpamatskolas audzēknis Jānis Andriekus.

“Gribētos vēl kādus divus trīs mūzikas instrumentus, lai izveidotu  kā ansambļu, kā kvartetu kompozīcijas, lai vairāk var sadarboties instrumenti savā starpā,” sacīja idejas autore, biedrības “Rumula” vadītāja Daira Šalma.

Mūzikas dabas taka ir pieejama jebkuram interesentam, arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Šis ir viens no biedrības „Rumula” īstenotajiem projektiem Virgas pagastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti