Pūce: «beznosacījuma burkānu» pašvaldībām šajā novadu reformā nebūs

"Beznosacījuma burkānu pašvaldībām šajā reformā nebūs – ņemiet naudu, dariet ar to, ko gribat," to intervijā Latvijas Radio akcentēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!"), atbildot uz jautājumu, vai arī šajā reformā tāpat kā iepriekš būs paredzēts finansējums pašvaldībām, lai pamudinātu tās apvienoties.

Intervija ar Juri Pūci Jānis Ramāns
  "Mēs šobrīd aktīvi strādājam pie tā, vai nav nepieciešama kāda pašvaldību investīciju programma, kas palīdzētu akcentēt to, ka šīs reformas rezultātā mēs tomēr tiecamies uzlabot pašvaldības pakalpojumu kvalitāti un pieejamību. Un klasisks ieguldījumu virziens, piemēram, būtu lauku ceļi, kas kopumā ir lieta, kas palielinātu pieejamību cilvēkiem, kas dzīvo attālākās vietās no attīstības centriem," sacīja ministrs.

   

  Viņš gan norādīja, ka šī investīciju programma vēl ir jāsagatavo un jāaizstāv valsts budžeta skatīšanas laikā.

  "Tāpēc solīt to, ka tāda būs, es nevaru, bet jau šovasar, gatavojot trīs gadu budžetu, šī ideja no ministrijas puses noteikti tiks piedāvāta," piebilda ministrs.

  Ministrija arī piedāvā mainīt deputātu skaitu pašvaldībās – to varētu palielināt, tāpat Finanšu ministrija varētu pārskatīt pašvaldību finansēšanas mehānismu.

  Pūce teica, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izveidotā karte ir līdzīga kādreizējai rajonu kartei. Tas, pēc ministra teiktā, ir loģiski, jo rajonu centros vēsturiski izveidota infrastruktūra un vēlāk attīstīta.

  "Tie vēsturiskie rajonu centri ir arī dabiska pakalpojumu gūšanas vieta īpaši iedzīvotājiem lauku apvidos," teica Pūce.

  KONTEKSTS:

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrijas sagatavotais administratīvi teritoriālās reformas projekts paredz pašvaldību skaitu Latvijā samazināt no 119 līdz 35. Veidojot teritoriju karti, ņemts vērā pašvaldībās dzīvojošo skaits un attālums līdz potenciālajam centram, lai iegūtu pakalpojumus. 

  Samazinot pašvaldību administratīvo aparātu, izdotos ietaupīt 120 miljonus eiro, kurus varētu novirzīt citiem mērķiem, iepriekš Latvijas Televīzijai prognozēja Pūce.

  Diskusijas par VARAM piedāvājumu sāksies maijā un ilgs līdz rudenim, kad plānots valdībā pieņemt jau gala versiju.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti