«Prudentia» joprojām konsultē metalurga pārdošanu; atlīdzība var sasniegt 2,14 miljonus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai arī līgums par maksātnespējīgā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma "Liepājas metalurgs" pamatražotnes pārdošanu ir parakstīts, kompānija "Prudentia" joprojām konsultē procesu, aģentūrai BNS sacīja "Liepājas metalurga" administrators Haralds Velmers.

"Darījums vēl pilnībā nav noslēgts. Šobrīd vēl notiek "Liepājas metalurga" mantas nodošana jaunajam īpašniekam. Kamēr darījums vēl nav pabeigts, "Prudentia" turpina sniegt konsultācijas procesa ietvaros," norādīja Velmers.

Konsultanta atlīdzība par kompānijas aktīvu pārdošanas konsultēšanu noteikta līdz 2% no pārdošanas cenas, tādējādi "Prudentia" atlīdzība var sasniegt 2,14 miljonus eiro. "Liepājas metalurga" ražotnes pārdošanas cena ir 107 miljoni eiro.

Velmers atzīmēja - kamēr pārdošanas darījums nav noslēgts, atlīdzību "Prudentia" nesaņem.

"Prudentia" valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš aģentūrai BNS apstiprināja, ka līgumā paredzētā uzņēmuma atlīdzība ir līdz 2% no pārdošanas cenas, taču precīzākus nosacījumus par atlīdzības noteikšanas principiem gan atklāt nevēlējās.

"Redziet, līgums ir noslēgts starp "Prudentia" un maksātnespējas administratoru un ir konfidenciāls. Atklāt detaļas, var tikai abām pusēm vienojoties, tāpēc man nebūtu ētiski tagad kaut ko vairāk komentēt. Tāpat arī pats darījums vēl nav līdz galam noslēgts, tāpēc cāļus skaitīt būtu pāragri," sacīja Krastiņš.

"Prudentia" par "Liepājas metalurga" maksātnespējas procesa konsultantu administrators izvēlējās šogad martā, norādot, ka par labu šai kompānijai lemts, ņemot vērā uzņēmuma profesionalitāti, komandu, plānu aktīvu pārdošanai, kā arī pieredzi, iepriekš konsultējot "Liepājas metalurga" kreditoru klubu.

Jau vēstīts, ka oktobra sākumā administrators parakstīja līgumu ar Ukrainas kompāniju "KVV Group" (KVV) par "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanu. KVV par ražotni maksās 107 miljonus eiro. Pirmā iemaksa bija miljons eiro, pēc darījuma noslēgšanas - 16 miljoni eiro, savukārt nākamie maksājumi būs sadalīti 10 gados – ar gada maksājumu deviņi miljoni eiro. Par nodrošinājumu kalpos līdzšinējās un papildu ķīlas, kā arī komercbankas galvojums.

Ukrainas kompānija plāno ražošanas atjaunošanā "Liepājas metalurga" rūpnīcā investēt 30 miljonus eiro - ražošanu plānots atjaunot novembra vidū.

"Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu atzina pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti