Pēcpusdiena

Lietavu dēļ graudu kulšana visā Latvijā apstājusies

Pēcpusdiena

Valdība vienojas palielināt minimālo algu par 10 eiro nākamajā gadā

Izsludināts konkurss uz KNAB priekšnieka amatu

«Providus» pētnieks: Streļčenokam ir labas izredzes atkal ieņemt KNAB vadītāja krēslu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pašreizējam vadītajam Jaroslavam Streļčenokam ir labas izredzes atkal tikt izvēlētam par biroja vadītāju, šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda "Providus" pētnieks Valts Kalniņš.

Jau vēstīts, ka pašreizējā KNAB priekšnieka Streļčenoka pilnvaras beidzas šī gada novembrī. Viņš jau iepriekš izteicies, ka labprāt kandidētu arī uz otru termiņu. Valdība šomēnes vienojās par kritērijiem KNAB priekšnieka amatam, tostarp par to, ka uz šo amatu būs atklāts konkurss, kas izsludināts trešdien, 17.augustā.

Pēc "Providus" pētnieka domām, KNAB ir iespējas tikt pie jauna vadītāja. Daudzās epizodēs pašreizējā KNAB vadītāja rīcība liecinājusi par ļoti vājām prasmēm vadīt tādu iestādi. Bet, ja Streļčenokam konkursā uz KNAB vadītāja amatu nebūs jākonkurē ar "kādu citu alternatīvu kandidātu", tad viņam ir labas izredzes atkārtoti nonākt KNAB vadītāja krēslā.

Politiskajā vidē pret Streļčenoku KNAB vadībā ir pozitīva attieksme, un tas šķiet aizdomīgi, proti, ka pretkorupcijas iestādes vadītājs šķiet tīkams valdošajam politiķu vairākumam, atzina "Providus" pētnieks Kalniņš.

Viņš norādīja, ka nevēlas kritizēt konkursā izvirzītos kritērijus KNAB priekšnieka amata pretendentiem, tostarp prasīto pieredzi šādas iestādes vadībai. Pašlaik jautājums ir par to, vai valsts pārvaldē būs kādi spēcīgi cilvēki, kuri būs nopietni kandidāti un būs gatavi uzņemties visu, saistītu ar publicitāti un politisko kontekstu, kas sekotu, ja viņi pretendētu uz šo amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti