Dienas ziņas

«Zemnieku saeima»: sausuma dēļ cietīs 90% ražas

Dienas ziņas

Aicina pārskatīt VUGD struktūrvienību līmeņus

Iedzīvotāji bloķē ceļu uz Raudu

Protestā pret ceļa slikto kvalitāti iedzīvotāji bloķē ceļu uz Raudu

Protestējot pret ceļa slikto kvalitāti, iedzīvotāji pirmdienas, 4.jūnija, rītā uz vairākām stundām bloķēja valsts nozīmes vietējo ceļu no Engures šosejas uz Raudas ciemu un pansionātu. Ceļš jau reiz bija iekļauts Valsts autoceļu sakārtošanas programmā, taču solījumi netika izpildīti. Tagad, “Latvijas Valsts ceļu” ieskatā, ceļš esot apmierinošā stāvoklī.

Nepilnus trīs kilometrus garais ceļš no Tukuma-Engures šosejas līdz Raudas pansionātam jau gadiem ir īsts pārbaudījums autovadītājiem un transportlīdzekļiem. Ceļš klāts sīkām bedrītēm, kas rindojas viena pie otras un veido ''trepi''.

“Tur taču vairāk nekā 300 cilvēku ir. Slimi. Ved viņus uz poliklīniku. Jūs taču saprotat, kā ir, kad krata slimu cilvēku, kurš sāpēs jau tā mokās. Transports arī mums te ir tāds, kāds ir, un tu ej ar tām smagajām iepirkumu somām pa šo ceļu. Padomājiet, kā tas ir,” sacīja Raudas ciema iedzīvotāja Viviāna.

Vēl skaudrāk par gājējiem un autobraucējiem ceļa kvalitāti izjūt cilvēki ratiņkrēslos, kuri saviem spēkiem mēģina sasniegt netālu esošo Tukumu. “Oi, ''skaisti''. Tā vien gribas kādu klusu, ''labu'' vārdu veltīt visiem ceļiniekiem. Divus kilometrus ceļa nevar sataisīt. Mašīnas lauž, pamēģiniet kaut ar kājām paiet, kad kāds brauc garām,” pauda pansionāta iemītnieks Vasilijs.

Savulaik iedzīvotāji jau esot vākuši parakstus, lai panāktu, ka ceļu tomēr salabo. Toreiz tas ticis iekļauts autoceļu sakārtošanas programmā, tomēr izdarīts nekas netika. Šorīt vairāki desmiti Raudas ciemata iedzīvotāju uz pāris stundām ceļu nobloķēja.

“Mēs visi braucam pa to ceļu un sevī rūgām. Turpat Raudā to pārrunājām. Vienu dienu abi ar brāli braucām, un radās tā doma, ka kaut kas ir jādara,” sacīja viena no piketa organizatorēm Iveta Kapustina.

Zentenes un Sēmes pagastu pārvaldniece Silvija Rabkēviča pastāstīja, ka šis ceļš jau vismaz piecus gadus “Latvijas Valsts ceļos” tiek nosaukts kā viens no prioritārajiem remontdarbu sarakstā, tomēr rezultātu neesot. Šobrīd gan esot panākta vienošanās, ka ceļam tiks uzklāts pretputekļu segums. “Gaidot lietu, bet šis pretputekļu maisījums būs. Protams, tas arī nenokrita no debesīm.

Diviem ceļiem noņēma un šo ceļu iekļāva sarakstā. Tā kā ir labi, ka cilvēki ir aktivizējušies,” piebilda Rabkēviča.

Valsts uzņēmums ''Latvijas Valsts ceļi'' savukārt uzskata, ka pievadceļš Raudas pansionātam esot apmierinošā tehniskā stāvoklī, un  tas nav iekļauts vietējo autoceļu programmas finansēšanas plānā ne šajā, ne nākamajos divos gados.

Svarīgāks šis ceļš šķiet pašvaldībai, tomēr arī tā nevēlas ceļu pārņemt savā bilancē. “Pašvaldība jautājumu par pārņemšanu varētu izskatīt tikai tad, ja mēs kopīgi ar valsti panākam, ka tas tiek sakārtots un noasfaltēts. Šādā stāvoklī pašvaldība to nav gatava darīt, jo arī pašvaldības rīcībā līdzekļi ir nepietiekami,” sacīja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”).

Valsts autoceļu sakārtošanai šogad paredzēti 300 miljoni eiro, no kuriem 30 miljoni tikšot vietējas nozīmes autoceļu remontiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti