Dienas ziņas

Bezsaimnieka elektrolīnija sagādā raizes iedzīvotājiem

Dienas ziņas

Zemnieki aicina sargāt augsni

Rīgā notiek velosipēdistu akcija "Kritiskā masa"

Protesta brauciens «Kritiskā masa» pulcē vairākus tūkstošus velosipēdistu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vairāki tūkstoši velobraucēju piedalījās ikgadējā protesta akcijā “Kritiskā masa”. Velosipēdistu brauciena mērķis ir pievērst uzmanību galvaspilsētas nesakārtotajai veloinfrastruktūrai un aicināt rīdziniekus dzīvot videi draudzīgāk. Vairākiem tūkstošiem riteņbraucēju dodoties ielās, autosatiksme atsevišķos posmos uz laiku tika pilnībā paralizēta. 

Trešdien, 1.maijā, ap pulksten pusvieniem pie Dailes teātra cits pēc cita ieradās tūkstošiem velo entuziastu. Starp viņiem gados jauni cilvēki, ģimenes ar bērniem. Visu mērķis sanākt vienkopus, lai pievērstu uzmanību velo infrastruktūras problēmām Rīgā.

Latvijas Radio uzrunātie velosipēdisti
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

“Es pārvietojos Teika – centrs. Teikšu tā, ir baigi forši braukt pa veloceļu, bet diemžēl, ja tu gribi kaut ko vairāk, piemēram, piebraukt pie tantes un nopirkt zemenes vai gaļas bodē nopirkt gaļu vakariņām, tad ir jāsaka tā, ka velosipēdu nav kur likt,” stāsta velobraucēja Edīte.

“Īstenībā es braucu tāpēc, ka man šeit ir jautri. Bet tā ideja ir, ka motociklisti parāda, ka viņi ir, bet mēs esam klusi, mūs nevar tā vienkārši sadzirdēt, tāpēc mēs parādām, ka mēs esam,” saka velobraucējs Jevgēnijs.

Protesta brauciena “Kritiskā masa” organizators stāsta, ka

iecere ir popularizēt arī zaļāku dzīvesveidu, aicināt vasaras sezonā nebraukt ar auto.

“Sešpadsmitais gads būs. Tie rezultāti diemžēl tam braucienam ir tādi nekādi. Skumji, protams, bet braucam,” atzīst “Kritiskās masas” organizators Māris Jonovs.

Tieši pulksten vienos, skandinot velosipēdu zvaniņus, tika dots starts. Maršrutā no Dailes teātra brauciens virzījās uz Sarkandaugavu, Mežaparku, tad caur Purvciemu, Torņakalnu atpakaļ. Līdz ar to Rīgas ielas un to brauktuves visā platumā ieņēma riteņbraucēji un automašīnām vietas nebija.

Starp riteņbraucējiem iekļauties mēģināja 12. trolejbuss. Brauciens ir gaužām lēns. Tikmēr kājāmgājēji spiesti gaidīt pat vairākas minūtes, lai šķērsotu gājēju pāreju.

Likumsargi šo braucienu dēvē par haosu uz ielām un aicina tā dalībniekus ievērot ceļu satiksmes noteikumus. 

Brauciena dalībnieki norāda – protesta akcijas mērķis ir provocēt, lai panāktu izmaiņas. “Ļoti daudzi autovadītāji neievēro satiksmes noteikumus, protams, arī riteņbraucēji un visi pārējie neievēro,” saka velobraucēja Liene.

“Man, pa veloceļu braucot, bieži izskrien mašīnas priekšā, un ir bijis, kad es pat esmu ieskrējis mašīnā, kas vienkārši neredz mani,” saka Roberts, atzīstot – netic, ka šāda akciju kaut kas mainīs: “Bet mēs varam pakaitināt autobraucējus.”

Tā kā brauciens nav oficiāli saskaņots, satiksme “Kritiskās masas” maršrutā netiek slēgta, un ar neērtībām katru gadu saskaras gan viena, gan otra puse.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti